Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Biologiczne oczyszczanie ścieków - czy aby na pewno jest bezpieczne?

0
Podziel się:

Nie od dziś wiadomo, że chcąc żyć w zgodzie z przyrodą, ludzie muszą o nią dbać - w wyniku rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństw wyjątkowo cenione...

Biologiczne oczyszczanie ścieków - czy aby na pewno jest bezpieczne?
Nie od dziś wiadomo, że chcąc żyć w zgodzie z przyrodą, ludzie muszą o nią dbać - w wyniku rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństw wyjątkowo cenione stają się rozwiązania nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim ekologiczne. Biologiczne oczyszczalnie ścieków to eko-odpowiedź dla tradycyjnej wersji urządzenia. Czym się charakteryzują i czy na pewno są bezpieczne?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Samodzielne oczyszczanie ścieków jest ostatnimi czasy coraz częściej stosowane. To idealne rozwiązanie, kiedy działka budowlana nie posiada podłączenia do kanalizacji ściekowej - wtedy zastosowanie zbiornika bezodpływowego na nieczystości płynne lub swoistej przydomowej oczyszczalni ścieków bywa jedynym rozwiązaniem. Firma EKO-BIO Oczyszczalnie jest producentem tego rodzaju zbiorników oraz oczyszczalni, posiadających dziesięcioletnią gwarancję. Trzeba pamiętać, że Ministerstwo Infrastruktury zezwala na zastosowanie tego typu rozwiązania tylko w przypadku, gdy faktycznie dom nie może zostać podłączony do sieci kanalizacyjnej. Dodatkowo, istnieją odpowiednie przepisy dotyczące postępowania z nieczystościami ciekłymi. Zbiornik z nieczystościami powinien znajdować się:

l minimum 2 metry od drogi (granicy działki)

l piętnaście metrów od studni z wodą pitną (natomiast punkt wprowadzania oczyszczonych ścieków do gruntu: studnia chłonna, drenaż itp., powinien być oddalony 30 metrów od ujęcia wody)

Czy tego rodzaju oczyszczalnie ścieków są bezpieczne?

Prawidłowo umiejscowiona oraz stosowana zgodnie z zaleceniami producenta oczyszczalnia ścieków, oferowana przez firmę EKO-BIO Oczyszczalnie , jest jak najbardziej bezpieczna. Urządzenia można montować pod pieszymi ciągami komunikacyjnymi, ale pod kołowymi już nie, ponieważ może spowodować skażenie terenu. Warto pamiętać, że oczyszczalnia jest zbiornikiem przepływowym, więc nie może nastąpić jego przepełnienie. Pojemność zbiornika jest uzależniona od ilości użytkowników i nie wpływa na częstotliwość usuwania nadmiernego osadu.

Pamiętajmy też o tym, aby w żaden sposób nie blokować dmuchawy dozowania powietrza, która jest ważna dla odpowiedniego funkcjonowania przydomowej oczyszczalni ścieków. Jako ciekawostkę, warto dodać iż dzięki zamontowaniu dmuchawy membarowej, poziom hałasu pracy oczyszczalni jest bardzo niski, porównywalny z cichą rozmową nocą.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest dobrym rozwiązaniem, kiedy z powodu braku miejsca na naszej działce nie możemy pozwolić sobie na zastosowanie metody tradycyjnej, będącej szambem ekologicznym z drenażem rozsączającym. Zaletą takiej oczyszczalni jest to, że oczyszczoną już wodę możemy bez obaw odprowadzić do cieku wodnego lub rzeki. Co prawda koszt tego rozwiązania jest wysoki, jednak jest to uzasadniona ekonomicznie inwestycja - koszt prawidłowo użytkowanej oczyszczalni zwraca się średnio już po dwóch latach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)