Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dlaczego warto czyścić rurociagi?

0
Podziel się:

Korzystanie z sieci kanalizacyjnej rozpoczyna się już w momencie jej budowania. Prawidłowo zaprojektowana oraz właściwie wykonana będzie dobrze służyć przez...

Dlaczego warto czyścić rurociagi?

Korzystanie z sieci kanalizacyjnej rozpoczyna się już w momencie jej budowania. Prawidłowo zaprojektowana oraz właściwie wykonana będzie dobrze służyć przez długi czas. Niestety czasem zatyka się lub następuje wyciek jej zawartości. Warto wiedzieć co wtedy należy zrobić oraz jakie czynności można podjąć, aby zapobiec takim sytuacjom.

Jak zapewnić właściwe działanie sieci kanalizacyjnej?

Każda sieć kanalizacyjna wymaga stałej kontroli. Bez niej właściwe działanie, czyli bezawaryjne funkcjonowanie jest niemożliwe. Wszystkie eksploatowane rurociągi kanalizacyjne powinny mieć zapewniony stały monitoring stanu technicznego. Należy działać prewencyjnie, czyli starać się zapobiegać awariom. Jeśli jednak nie uda się zareagować w odpowiednim czasie, to trzeba naprawić lub wymienić uszkodzony odcinek. W tym celu przeprowadza się kontrolę wizyjną przy pomocy specjalnej kamery. Na właściwe działanie sieci kanalizacyjnej duży wpływ ma także stałe, kompleksowe czyszczenie przewodów rurowych. Zadanie to można zlecić profesjonalnej firmie, np. AS-EKO Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych . _ _

Metody czyszczenia sieci kanalizacyjnej

Zasadniczo wyróżnia się dwa sposoby czyszczenia sieci kanalizacyjnej: mechaniczny i hydrodynamiczny.

Metoda hydrodynamiczna - ciśnieniowa polega na podawaniu wody pod wysokim ciśnieniem do wnętrza rurociągu kanalizacyjnego. W ten sposób następuje wypłukanie nieczystości ze ścianek rury i przetransportowanie ich do studzienki kanalizacyjnej. Ze studzienki są one odsysane oraz przewożone do miejsca składowania lub utylizacji. Do przeprowadzenia tej metody stosuje się specjalne samochody.

Czyszczenie mechaniczne polega na fizycznym usunięciu nieczystości z rur kanalizacyjnych. W metodzie tej wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, którego zadaniem jest przebicie się przez zator. Najczęściej stosuje się ręcznie obsługiwany przepychacz sprężynowy. Do instalacji wewnętrznych lub o średnicy do 150 mm używa się elektrycznego przepychacza.

Dlaczego warto czyścić rurociągi kanalizacyjne?

Stan większości sieci kanalizacyjnych nie jest zadowalający. Bardzo często są one traktowane jak śmietnik, do którego można wrzucić wszystko: różnego rodzaju odpady lub zbędne przedmioty. Powoduje to zapychanie się kanalizacji, powstawanie zatorów, a w konsekwencji wyciek nieczystości. Niektóre przedmioty mogą powodować uszkodzenie rurociągu kanalizacyjnego. Wtedy trzeba naprawić niesprawny odcinek, co wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Regularne czyszczenie rurociągów można zlecić firmie, która świadczy kompleksowe usługi kanalizacyjne, np. firmie AS-EKO Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych . Dzięki temu sieć kanalizacyjna będzie funkcjonować bez problemów. Firmie tej można zlecić także okresowe przeglądy wizyjne kanalizacji. Taka kontrola pozwala specjalistom na ocenienie stanu technicznego rurociągu oraz na podjęcie decyzji o ewentualnych naprawach.

Pamiętajmy, że zawsze lepiej zapobiegać awariom, niż później naprawiać uszkodzony element sieci kanalizacyjnej. Skorzystanie z usług profesjonalistów umożliwi bezawaryjne funkcjonowanie sieci, a nam pozwoli skupić się na bardziej istotnych sprawach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)