Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sadzenie hortensji

0
Podziel się:

Hortensje należą do krzewów liściastych, najczęściej zdobią rabatki czy balkony. Spośród wielu odmian warto wyróżni trzy, najczęściej spotykane w naszych ogrodach: Hortensję bukietową, hortensję ogrodowa i hortensję krzewiastą.

MJJR/CC 2.5/pl.wikipedia.org
MJJR/CC 2.5/pl.wikipedia.org

| Hortensje należą do krzewów liściastych, najczęściej zdobią rabatki czy balkony. Spośród wielu odmian warto wyróżni trzy, najczęściej spotykane w naszych ogrodach: Hortensję bukietową, hortensję ogrodowa i hortensję krzewiastą. ## Jaką sadzonkę wybrać? By cieszyć się w ogrodzie pięknymi kwiatami od początku należy dobrze o nie dbać i przede wszystkim kupić zdrową i dobrze wyglądającą sadzonkę. Po zakupie dobrze jest zostawić hortensje w cienistym i chłodnym pomieszczeniu. Sadzenie hortensji dobrze rozpocząć na wiosnę, w przypadku, gdy sadzenie odbywa się jesienią lepiej wybrać sadzonki bardziej odporne na mróz. * Odpowiedni wybór stanowiska* Dla hortensji najlepsze będzie stanowisko osłonięte od wiatru i półcieniste. Warto wiedzieć, jaką odmianę sadzimy, ponieważ niektóre hortensje bardziej zniosą duże nasłonecznienie od innych. * Jak przygotować stanowisko pod sadzenie hortensji?* Hortensja ma wysokie wymagania glebowe, lubi ziemię żyzną, półprzepuszczalną, a także bogatą w próchnicę.
Wymagają również dużo wody, dlatego gdy lato jest bardzo ciepłe warto podlewać ją częściej. ## Jak sadzić hortensje? Sadzenie hortensji należy zacząć od wykopania obszernego i szerokiego dołu, następnie podsypać go kompostem lub obornikiem. Ustawić roślinę w dole i podsypać ziemią i mocno udeptać, tak by powstało wgłębienie, które utrzyma wodę i zapewni roślinie odpowiednią wilgoć. Na koniec można przykryć podłoże korą i dobrze podlać roślinę. |
| --- |

AgroPorady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)