Money.plAgrobiznesAgroPorady
Sadzenie orzecha

Sadzenie orzecha

Drzewo orzechowe należy do rodziny orzechowatych, obejmuje kilkanaście gatunków drzew. Jego owoce zwane są orzechami, do najpopularniejszych w Polsce orzechów należą tzw. orzechy włoskie.

Sadzenie kapusty

Sadzenie kapusty

Kapusta to warzywo, które pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego. W polskiej kuchni wykorzystywana jest na bardzo szeroką skalę, do tradycyjnych dań, takich jak: gołąbki czy bigos.

Sadzenie konopii

Sadzenie konopii

Posiadanie w Polsce uprawy konopi jest nielegalne, dlatego tez warto rozważyć opcje prawne przed podjęciem decyzji o własnej grządce. Sadzenie konopi nie należy do zbyt dużych wyzwań pod względem technicznym, dlatego może sobie na nią pozwolić każdy, kto umie zadbać o rośliny. Trzeba jednak o niej kilka rzeczy wiedzieć, by zebrać dobre plony.

Sadzenie hortensji

Sadzenie hortensji

Hortensje należą do krzewów liściastych, najczęściej zdobią rabatki czy balkony. Spośród wielu odmian warto wyróżni trzy, najczęściej spotykane w naszych ogrodach: Hortensję bukietową, hortensję ogrodowa i hortensję krzewiastą.

Sadzenie wierzby energetycznej

Sadzenie wierzby energetycznej

Wierzba energetyczna jest jedną z odmian rosnącej w Polsce wierzby. Powstała po skrzyżowaniu kilku odmian wierzby i świetnie nadaje się do uprawiania, gdyż nie ma wysokich wymogów, co do jej pielęgnacji.

Sadzenie dębu

Sadzenie dębu

Dąb to drzewo należące do rodziny bukowatych, w przyrodzie występuje około 200 gatunków, najczęściej spotkać je można w strefie umiarkowanej półkuli północnej.

Sadzenie dyni

Sadzenie dyni

W okresie Halloween dynia bywa bardzo przydatna jeśli chcemy przystroić nasz ogród, można wyhodować ją samemu, trzeba się tylko zabrać do tego odpowiednio wcześnie. Jest również idealna na przetwory i zupy.

Sadzenie bukszpanu

Sadzenie bukszpanu

W Polsce bukszpan to najczęściej roślina ozdobna, o której przypominamy sobie w okresie świąt Wielkiej Nocy. Jest to roślina wiecznie zielona i należy do gatunku długowiecznych krzewów.

Sadzenie wierzby

Sadzenie wierzby

Wierzba to jedno z piękniejszych drzew, jakie możemy zobaczyć przechadzając się po parkach czy alejkach, można ją również z łatwością posadzić we własnym ogródku, o ile tylko jest wystarczająco duży. Spotkać można aż 400 gatunków wierzb. Pierwszy dzień wiosny jest uważany za Dzień Wierzby.

Sadzenie świerku

Sadzenie świerku

Sadzonki iglaków najlepiej kupować w pojemnikach, warto zwrócić uwagę, by korzenie nie wystawały od spodu i by nie były uszkodzone. Dobrze jest też kupić młodą roślinkę, te starsze mogą mieć problem z przyjęciem się w nowym miejscu.

Sadzenie sosny

Sadzenie sosny

Sosna to gatunek roślin, który obejmuje ok. 115 gatunków drzew i krzewów. Najczęściej występuje w klimacie umiarkowanym na półkuli północnej. Sosnę najczęściej wykorzystuje się do pozyskiwania żywicy, olejków eterycznych czy jako źródło drewna. Należy do drzew wiecznie zielonych. Sosna jest również uznana, jako jeden z gatunków zagrożonych wyginięciem.

Sadzenie piwonii

Sadzenie piwonii

Piwonia należy do kwiatów, które uprawiane są już od starożytnych czasów. Nazywane są królowymi kwiatów. Posadzone w ogrodzie na pewno będą piękną ozdobą, jeśli tylko zapewnisz im minimalną opiekę. Zakwitną w maju lub na początku czerwca.

Sadzenie papryki

Sadzenie papryki

Papryka należy do roślin ciepłolubnych, najlepiej jest sadzić ją w szklarni, ale i w ogrodzie uda się uzyskać ładne warzywa. Im mniejsza temperatura, tym papryka wolniej rośnie.

Sadzenie lawendy

Sadzenie lawendy

Lawenda to najpopularniejszy środek a mole, ponieważ wydziela bardzo charakterystyczny zapach, który najczęściej odstrasza owady. Jej pochodzenie wywodzi się z rejonów francuskiej Prowansji, i tam też osiąga najbardziej imponujące rozmiary. W naszym ogrodzie również możemy cieszyć się lawendowym polem kwiatów, w naszym środowisku urośnie jednak najwyżej do 50 cm wysokości.

Sadzenie dalii

Sadzenie dalii

Dalie to kwiaty, które kwitną bardzo późno, najczęściej pod koniec sierpnia, a czasami we wrześniu. Są w wielu odmianach, przez co zdobią każdy ogród wyjątkowością barw. Te piękne kwiaty pochodzą z Meksyku, a do Europy trafiły w XVIII wieku.

Sadzenie agrestu

Sadzenie agrestu

Agrest to krzew owocowy, posiada wiele odmian. Każda z odmian różni się kolorem owocu. Najczęściej spotykane w ogrodach czy działkach są owoce zielone i czerwone. Przed zakupieniem sadzonki agrestu warto najpierw poznać jego odmiany i dopasować do naszego podłoża, tak by cieszyć się dużymi i zdrowymi owocami.

Sadzenie ogórków gruntowych

Sadzenie ogórków gruntowych

Ogórki gruntowe z własnego ogródka na pewno będą smakowały bardziej niż te kupne, chemicznie nawożone. Najlepiej sadzić jest je w maju, gdy nie ma już przymrozków, wtedy na pewno dobrze się przyjmą.

Sadzenie orzecha włoskiego

Sadzenie orzecha włoskiego

Orzech włoski to jedno z najczęściej spotykanych drzew na całym świecie, jego owoce są zdrowe i smaczne i przede wszystkim łatwo jest go zasadzić. Istnieje wiele odmian tego drzewa, do ogrodu można wybrać prawie każdą z nich.

Sadzenie kwiatów

Sadzenie kwiatów

Zadbany ogród pełny świeżych kwiatów, to dla ogrodnika największa pochwała włożonej w pielęgnację ogrodu pracy. By cieszyć się takim ogrodem należy poznać kilka zasad, jak dobrze sadzić kwiaty. Prace w ogrodzie najlepiej zacząć wraz z pierwszymi oznakami wiosny, gdy stopnieje już śnieg i znikną przymrozki.

Sadzenie hiacyntów

Sadzenie hiacyntów

Hiacynty zdobią ogród kolorowymi kwiatami, zaczynają kwitnąć już w kwietniu, późniejsze odmiany mogą również pojawić się w maju. Ich najlepszym towarzyszem, by ładnie rosły są narcyzy i przebiśniegi.

Sadzenie brzozy

Sadzenie brzozy

Brzoza to liściaste drzewo, które rośnie bardzo szybko i potrafi osiągnąć wysokość nawet 5m. Dobrze sprawdzi się w ogrodzie, jako jego ozdoba. Najczęściej kwitną w kwietniu lub w maju. Natomiast, by je posadzić najlepiej wybrać przełom września i października. Gdy nie jest już tak gorąco, ale ziemia jest jeszcze ciepła.

Sadzenie warzyw

Sadzenie warzyw

Własne warzywa bez nawozów, to w dzisiejszych czasach jedyna szansa na zajadanie się zdrowymi i wartościowymi produktami. Możemy posadzić tak naprawdę wszystko to, co lubimy. Zaczynając od własnej marchewki, ziemniaków, ogórków czy szklarniowych pomidorów, a na szpinaku czy cukinii kończąc.

Sadzenie fasoli

Sadzenie fasoli

Fasola jest bardzo prosta w uprawie we własnym ogródku, wystarczy zapewnić jej optymalne warunki cieplne, a w okresie na pewno będzie można cieszyć się obfitym zbiorem. Już od najmłodszych lat w szkole podstawowej dzieci uczą się, jak wyhodować własną fasolę, więc jest to dziecinnie proste.

Sadzenie borówki

Sadzenie borówki

Borówka to wysoki krzew, który potrafi dorastać nawet do 1, 5 metra wysokości, daje słodki i pyszne owoce, które mają wiele właściwości leczniczych. Borówka kwitnie od połowy maja do pierwszych dni czerwca.

Sadzenie trawnika

Sadzenie trawnika

Ładny i zadbany trawnik to duma każdego ogrodnika. Trawa jest bardzo korzystna dla kwiatów w ogrodzie, zwiększa wilgotność powietrza, w upalne dni obniża temperaturę i zmniejsza hałas. Aby cieszyć się dobrze posianym trawnikiem trzeba mu poświęcić chwilę czasu i dokładnie zadbać o każdy element. Zaczynając od siewu trawy i dobrym wyborze odpowiedniego rodzaju dostosowanego do ogrodowej gleby.

 • Kredyt klęskowy dla rolników 2018
  Kredyt klęskowy dla rolników 2018 więcej

  Kredyt klęskowy przysługuje rolnikom, którzy ponieśli straty w produkcji rolnej w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Kredyty dofinansowane są przez ARiMR i wymagają odpowiednich procedur.

   • Sadzenie kanny
    Sadzenie kanny więcej

    Kanna, czyli inaczej paciorecznik należy do rodziny paciorecznikowatych. Do jej rodzaju zalicza się ok. 60 gatunków. Nasiona tej rośliny przypominają paciorki, stąd jej Polska nazwa.

    • Sadzenie żurawiny
     Sadzenie żurawiny więcej

     Żurawina to roślina słynąca ze swoich leczniczych właściwości. W ogrodzie będzie stanowić ciekawą ozdobę, a jej owoce posłużą do wyrobów przetworów na zimę, czy do zrobienia sosów do mięs. Jest bogata w witaminy i sole mineralne.

Nazwa Cena Zmiana tyg.
6,60 PLN/kg 0,00%
3,75 PLN/kg 0,00%
563,33 PLN/t 0,00%
780,00 PLN/t 0,00%
708,93 PLN/t 0,00%
Nazwa Cena Zmiana 1m
84,34 cent/funt 0,00%
220,50 cent/funt 0,00%
155,95 cent/funt 0,00%
12,83 cent/cetnar 0,00%
 • ON
 • Pb95
 • Pb98
 • LPG
 • 6,64
 • 6,47
 • 7,06
 • 3,03

Źródło: www.e-petrol.pl/ | Ostatnia aktualizacja: 2023-11-29