Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
19.01.2015 14:33

ABP Agro Sensor

AgroBiznes Park wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów tworząc platformę ABP Support. Ma ona za zadanie wspomagać podjęcie decyzji o nawadnianiu....

Podziel się
Dodaj komentarz

AgroBiznes Park wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów tworząc platformę ABP Support. Ma ona za zadanie wspomagać podjęcie decyzji o nawadnianiu. Umożliwi to ABP Agro Sensor, służący do pomiaru głównych parametrów gleby.

To urządzenie jest całkowicie bezobsługowe, dzięki zasilaniu panelem słonecznym, który dostarcza energię na cały sezon wegetacyjny. Zasada jego działania jest prosta: wysokiej jakości czujniki umieszczone są w glebie, rejestrator odczytuje dane i przesyła do oprogramowania. W tym miejscu dane poddawane są wizualizacji i wnikliwej analizie. We współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym stworzony został algorytm przeliczania danych w taki sposób aby użytkownik otrzymał odpowiedź na pytanie: "kiedy i ile podlać?". Użytkownik dowiaduje się dokładnie iloma mm wody należy podlać uprawę, z uwzględnieniem rodzaju gleby i fazy rozwoju, w której znajduje się uprawa. Dane o wilgotności i temperaturze gleby dostępne są na każdym urządzeniu mającym dostęp do Internetu. Dla użytkowników, którzy nie korzystają bądź nie mają dostępu do Internetu, proponujemy otrzymywanie danych poprzez sms na telefon komórkowy, dzięki temu, każdy może na bieżąco monitorować sytuację wodną na swoich polach.

Źródło: AgroBiznes Park

Tagi: wyróżnione, agrobiznespark, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz