Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Pomoc dla młodych rolników. Aragonia oferuje 70 tys. euro

5
Podziel się:

Żeby otrzymać pieniądze, kandydaci na rolników składają wnioski, w których opisują, czym i gdzie chcą się zająć. Jeśli dokument zostanie przyjęty, dostaną 20 tysięcy euro. Dodatkowe 50 tys. otrzymają ci, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności w górach albo w wyludnionych rejonach.

Pomoc dla młodych rolników. Aragonia oferuje 70 tys. euro
(Shutterstock/PointImages)

Aragonia - region w centrum Hiszpanii - oferuje każdej młodej osobie, która chce się zajmować rolnictwem lub hodowlą bydła, pomoc w wysokości 70 tysięcy euro. Chętni mają czas do namysłu do końca marca.

Żeby otrzymać pieniądze, kandydaci na rolników składają wnioski, w których opisują, czym i gdzie chcą się zająć. Jeśli dokument zostanie przyjęty, dostaną 20 tysięcy euro. Dodatkowe 50 tysięcy otrzymają ci, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności w górach albo w wyludnionych rejonach Aragonii. Na wsparcie dla młodych rolników administracja Aragonii przeznaczyła 12 milionów euro.

W ciągu pięciu lat z pracy w rolnictwie zrezygnowało w regionie 7 tysięcy rodzin i teraz ponad 200 tysięcy hektarów leży odłogiem. Władze Aragonii liczą, że ich oferta przyciągnie wielu chętnych. Bezrobocie wśród młodych poniżej 26. roku życia wynosi w Hiszpanii prawie 50 proc.

wiadomości
gospodarka
unia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
raz dwa trzy ...
6 lat temu
Towarzysz pozwolił sługa musi. Kolejny element układanki Kremlowskiej ? A tak nawiasem to mało firm potężnych w Polsce należy w 100% do prawdziwych Polaków są w rękach zagranicznych i nie będą takie firmy długów ponosić wiecznie bo i ten co zakazy wprowadził często ma udziały w naszym kraju w takich zakładach. Czyje ma wyjechać to wyjedzie do Białorusi reszta nie spełni ich badań norm i się konkurencję przesieje.
Polak 1
6 lat temu
To mogłoby być wsparcie dla działającego gospodarstwa w Polsce , ale w Hiszpanii to tylko jałmużna , jeśli się nie ma żadnej maszyny domu i chlewka to tylko można se za te grosze porządnie poszaleć.
bobal
6 lat temu
ale przeciez maja tylu najezdzcow i nikt nie chetny do pracy,ale po co skoro pieniadze dostaja za ni nierobienie ,dawac socjal,mieszkania ,jeszcze samochodow sie domagaja a w zamian za pieniadze unijnych-europejskich poidatnikow zrobia bum ,albo maczeta poczestuja tzw.przez zachodnich lewackich wlodarzy uchodzcami,,ktorymi sa w pierwszym kraju tzn,w turcji ,to sa powiedzmy otwarcie najezdzcy na europe
€€€
6 lat temu
, bo Hiszpanie to nieroby. Jeśli ktoś chce to mozże wszędzie znaleść pracę; inny temat to zarobki...
m
6 lat temu
Ci zazdrośni o KRUS i dochody rolników, macie okazję zostać rolnikami, wyjeżdżajcie. Swoja drogą zastanówcie się , jak to jest że kraj z bezrobociem na poziomie 20%, a wśród młodych nawet 50%, w jednym tylko regionie ma tyle ugorów. Wygląda na to ,ze bardziej im się opłaca być bezrobotnym niż rolnikiem.