Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Nie będzie w tym roku win z Bordeaux? Przymrozki zniszczyły uprawy

23
Podziel się:

Właściciele winnic w regionie Bordeaux na południowym zachodzie Francji mogli stracić nawet połowę tegorocznych zbiorów w wyniku trwających przez dwa dni kwietnia przymrozków - podał w sobotę Reuters, powołując się na przedstawicieli sektora winiarskiego.

Nie będzie w tym roku win z Bordeaux? Przymrozki zniszczyły uprawy
(Shutterstock/Christian Delbert)

- Dla win bordeaux szacujemy, że straty będą wynosić ok. 50 proc. - powiedział Bernard Farges ze związku producentów win bordeaux i bordeaux superieur.

Straty są szacowane na 1-2 miliardy euro, a produkcja ma być mniejsza o 350 mln butelek. Dotknięte są także regiony Cognac, Bergerac oraz Lot i Garonna.

W zależności od apelacji niektórzy plantatorzy winogron szacują swoje straty na 15-30 proc.; inni jednak zgłosili, że przepadły im całe tegoroczne zbiory.

Na skutek złej pogody już ubiegłoroczna produkcja win francuskich spadła o 10 proc. Najbardziej dotknięta była Szampania, gdzie wystąpiły wiosną przymrozki, na skutek czego zbiory były mniejsze o 20 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
hej ho
5 lata temu
Rolnicy zawsze płaczą. Mogli się ubezpieczyć.
hgWWW
5 lata temu
W Polsce rolnicy też płaczą, to maliny i truskawki tanie, to KRUS duży, to mało dopłat do upraw, to mało dopłat do sprzętu, to świński dołek lub górka. A może trzeba się ubezpieczyć? Przecież ministerstwo rolnictwa dopłaca 50% do ubezpieczenia, ale nie lepiej biadolić i czekać na zapomogi ze skarbu państwa.
RRTTHHFF
5 lata temu
KASA DLA MAKARONA SIE NALEŻY I GOŚCI
david
5 lata temu
ocieplenie klimatu
Trzeźwy
5 lata temu
Super wiadomość he he
...
Następna strona