Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Komornik zajął bezprawnie ciągnik rolnika spod Mławy. Jest akt oskarżenia

20
Podziel się:

Prokuratura w Płocku (Mazowieckie) skierowała do sądu akt oskarżenia wobec asesora Michała K. podejrzanego m.in. o przekroczenie uprawnień przy kilku komorniczych zajęciach, w tym traktora rolnika spod Mławy. Aktem objęto też 7 innych osób, w tym rodziców asesora.

Komornik zajął bezprawnie ciągnik rolnika spod Mławy. Jest akt oskarżenia
(Bartosz Wawryszuk)

Śledztwo w tej sprawie dotyczyło działań kancelarii komorniczej przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieście. W sprawie analizowano 37 wątków. W przypadku właściciela kancelarii, komornika Jarosława K., zebrany materiał dowodowy został wyłączony do odrębnego postępowania.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska, główne zarzuty w akcie oskarżenia przeciwko Michałowi K. to przekroczenie uprawnień i niedopełnienia obowiązków w trakcie prowadzonych przez niego czynności egzekucyjnych.

Michałowi K. oraz jego rodzicom zarzucono też, że działając wspólnie i w porozumieniu udaremnili wykonanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym. Wobec pięciu innych osób, objętych aktem oskarżenia, przedstawiono zarzuty paserstwa i pomocnictwa. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o nabywanie oraz pomoc w zbywaniu pojazdów uzyskanych w toku postępowań komorniczych prowadzonych z naruszeniem prawa.

Zobacz także: Rolnik spod Mławy ma już nowy ciągnik

Akt oskarżenia wobec Michała K. oraz siedmiu innych osób został skierowany do Sądu Rejonowego w Mławie. To tamtejsza prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo po zajęciu przez Michała K. w listopadzie 2014 r. ciągnika rolnika, który nie był dłużnikiem. W 2015 r. postępowanie to, z uwagi na pojawiające się nowe wątki, przejęła płocka Prokuratura Okręgowa.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
ALT
5 lata temu
Upaństwowić i sie skończy.
Abc
5 lata temu
złodziejskie pomiotła na dwadzieścia lat do paki i konfiskata całego mienia do trzeciego pokolenia
PlPl
5 lata temu
Niech rząd weźmie się za tych pasożytów komorników bo za dużo se pozwalają i niech skarbowka sprawdzi ich majątki pijawek
zen
5 lata temu
Inaczej mówiąc - komornik, pozorując czynność urzędową, ukradł, a nie zajął.
Typ spode łba
5 lata temu
w niektórych stanach USA taka sprawa byłaby osądzona "na świeżo"w ciągu kilku dni.