Notowania

dopłaty dla rolników
11.12.2016 10:04

Jest jeszcze 4,5 mld zł dopłat dla rolników

Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek liczy, że środki posłużą rolnikom do rozwoju gospodarstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TOMASZ RYTYCH/REPORTER)

Po zaliczkach przyszedł czas na płatności końcowe. Od początku miesiąca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę reszty środków w ramach dopłat dla rolników. Do wypłacenia jest jeszcze około 4,5 miliarda złotych.

Wiceszef resortu rolnictwa Ryszard Zarudzki przypomina, że z unijnych pieniędzy korzysta rocznie ponad 1,3 mln gospodarstw. - Można powiedzieć, że jest to taka renta dla rolników. To rekompensata z tytułu niskich cen skupu oraz wypłata za dbałość o nasze użytki zielone czy użytki rolne. To ogromne pieniądze, ale patrząc na liczbę beneficjentów jest to po prostu godziwe wsparcie - wyjaśnia wiceminister.

Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek liczy, że środki posłużą rolnikom do rozwoju gospodarstw. Ma nadzieję, że z pieniędzy skorzystają także polskie firmy. - Chcemy, by te pieniądze również napędzały naszą polską gospodarkę. Aby wydawano je na polskie nawozy, polskie środki ochrony roślin czy na polskie maszyny, także pozarolnicze. To spowoduje, że nie będzie rozwijać się jedynie polskie rolnictwo, ale i usługi koło rolnictwa - apeluje szef Agencji.

Do czerwca w ramach dopłat bezpośrednich do polskich rolników trafi w sumie niemal 15 miliardów złotych.

oprac. Bartosz Wawryszuk

Tagi: dopłaty dla rolników, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz