Notowania

promowane
18.11.2014 12:02

Dopłaty do konopi

Wysokość płatności do produkcji będzie zależała od tego, ilu rolników będzie z niej korzystać - informuje Ministerstwo Rolnictwa w kontekście dopłat do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Wysokość płatności do produkcji będzie zależała od tego, ilu rolników będzie z niej korzystać - informuje Ministerstwo Rolnictwa w kontekście dopłat do produkcji konopi.
Ministerstwo Rolnictwa potwierdziło fakt planowania wprowadzenia dopłat do produkcji konopi włóknistych, ale przypomina jednak, że wysokość płatności zależna będzie od zainteresowania rolników, ponieważ przeznaczona koperta na ten cel jest ograniczona.
Zgodnie z decyzją notyfikowaną do KE, jednym z instrumentów, które stosowane będą w Polsce od 2015 r. w ramach dobrowolnego wsparcia związanego z produkcją, jest płatność do konopi włóknistych - wyjaśnia ministerstwo. Szacujemy, że stawka tej płatności będzie wynosić ok. 200 euro/ha. Stawka rzeczywista jest wynikiem podzielenia kwoty środków przeznaczonych na tę płatność czyli ok. 93 tysięcy euro w 2015 r. przez powierzchnię kwalifikującą się do tego wsparcia w danym roku. Jednocześnie podkreślić należy, że płatność ta będzie jedynie przyznawana do obszarów które obsiewane będą odmianami konopi zawierającymi maksymalnie 0,2% tetrahydrokanabinolu (THC).
Zasady szczegółowe funkcjonowania zreformowanego w Polsce systemu płatności bezpośrednich określone zostaną w legislacji krajowej obecnie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace związane z przygotowaniem stosownych aktów prawnych.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz