Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na mięso. Rosja chce inspekcji polskich i litewskich producentów wieprzowiny

0
Podziel się:

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zaproponowała służbom weterynaryjnym Polski i Litwy przeprowadzenie w inspekcji w zakładach, które zainteresowane są eksportem mięsa.

Embargo na mięso. Rosja chce inspekcji polskich i litewskich producentów wieprzowiny
(Photoshot/Reporter)

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zaproponowała służbom weterynaryjnym Polski i Litwy przeprowadzenie w ciągu dwóch miesięcy inspekcji w tych zakładach, które zainteresowane są eksportem przetworów z mięsa wieprzowego.

Termin inspekcji, spis uczestników i przedsiębiorstw, które będą poddane inspekcji, będą uzgodnione w roboczym trybie - napisano 25 kwietnia na stronie internetowej Rossielchoznadzoru. Inspekcje mają na celu rozpatrzenie możliwości zmiany czasowego ograniczenia na wwóz gotowej produkcji zawierającej mięso wieprzowe.

7 kwietnia Rosja zakazała importu przetworów z mięsa wieprzowego z Polski i Litwy.

Minister rolnictwa Marek Sawicki ocenia, że jest to dobry znak i nadzieja, że Rosja może znieść embargo na unijną wieprzowinę. Jak powiedział dziś, _ stało się to wbrew przepowiedniom polityków i niektórych mediów, że Rosja tylko czyha, by zablokować import całej żywności z Polski _.

Wiceszef Inspekcji Weterynaryjnej Jarosław Naze poinformował, że o proponowanej przez Rosjan kontroli zakładów mięsnych została poinformowania Komisja Europejska i wyraziła na to zgodę. Inspekcja zaproponowała dwa tygodniowe terminy takiej wizyty - w maju i w czerwcu - do wyboru przez stronę rosyjską. Uprawnienia do eksportu wyrobów gotowych na rynek Unii Celnej ma 18 polskich zakładów mięsnych.

Czytaj więcej w Money.pl

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)