Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.03.2015 12:45

Embargo na mięso. Rosja cofnęła ciężarówki z polską wołowiną

Rosyjscy inspektorzy zainteresowali się mrożoną wołowiną bez kości, która miała trafić do odbiorców Kazachstanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Photoshot/Reporter)

Rosyjscy celnicy nie wpuścili ponad 20 ton polskiej wołowiny. Mięso miało przejechać przez Rosję tranzytem do Kazachstanu.

Do zdarzenia doszło na ukraińsko-rosyjskiej granicy, w punkcie Trojebortnoje. Rosyjscy inspektorzy zainteresowali się mrożoną wołowiną bez kości, która miała trafić do odbiorców Kazachstanie.

Jednak, jak informuje Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego, celnicy uznali, że mięso jest niewłaściwie oznakowane i zapakowane, dlatego nie wpuścili transportu na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Rosja od dłuższego czasu utrudnia tranzytowe przewozy produktów spożywczych pochodzących z Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Rossielhoznadzor tłumaczy, że w ten sposób chroni rosyjski rynek przed nielegalnym przedostawaniem się towarów objętych embargiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie mięso trafi do Korei i Wietnamu? Biznesmeni z Dalekiego Wschodu przyjechali na rozmowy z polskimi eksporterami i przetwórcami.
Sawicki jedzie na Ukrainę. Przełom dla rolników? W 2013 r. na Ukrainę Polska wysłała towary o wartości 457,7 mln euro, tj. 8 proc. mniej niż rok wcześniej.
Ostro spada eksport polskiej wieprzowiny Dotyczy to szczególnie eksportu żywca, mięsa, podrobów i przetworów poza Unię Europejską.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz