Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargona mięso. Piechociński o wejściu na rynki azjatyckie

0
Podziel się:

Wicepremier minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział, że wkrótce minister rolnictwa i wiceminister gospodarki udadzą się do kilku krajów południowo-wschodniej Azji z konkretnymi zadaniami w tym obszarze.

Embargona mięso. Piechociński o wejściu na rynki azjatyckie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polski rząd prowadzi ofensywę mającą przywrócić stare i pozyskać nowe rynki azjatyckie dla polskiej wieprzowiny. Wicepremier minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział, że wkrótce minister rolnictwa i wiceminister gospodarki udadzą się do kilku krajów południowo-wschodniej Azji z konkretnymi zadaniami w tym obszarze.

- _ Trzeba maksymalnie szybko odblokować rynek chiński. Rozejrzeć się także co jest w okolicy do odblokowania. Jestem po rozmowach z kończącym misje w Polsce ambasadorem Korei Południowej. Będzie Sawicki w Japonii. W przyszłym tygodniu wyjeżdża mój sekretarz stanu. Będzie ze strona japońską rozmawiał. Jestem po kilku spotkaniach z ambasadorami. Dla nas jest to bardzo ważne, bo każde 10-20 tysięcy ton to jest stabilizacja rynku krajowego _ - powiedział wiceminister.

Janusz Piechociński dodał, że w trakcie wizyty będzie też okazja do podziękowania Wietnamczykom, którzy nie dali się ponieść emocjom i utrzymali import polskiej wieprzowiny.
Wicepremier zapowiedział jednocześnie, że nie należy spodziewać się zbyt szybkich efektów azjatyckiej misji.

_ - Nie spodziewajcie się państwo, że nawet po tej misji Sawickiego to natychmiast, bo są pewne procedury potwierdzania jakości, ale sądzę, że w drugiej połowie roku odblokujemy większość rynków azjatyckich, a to ustabilizuje nam cenę w skupię i także stworzy perspektywy w rozwoju produkcji - bo przecież o to chodzi _- powiedział Piechociński.

Janusz Piechociński przebywał w Łosicach, gdzie spotkał się z producentami trzody chlewnej, którzy kilka tygodni temu blokowali drogę krajową numer 19 po wprowadzeniu strefy buforowej w związku z ujawnieniem w Polsce dzików zarażonych wirusem afrykańskiego pomoru świń.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)