Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Europejski Dzień w sprawie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej

0
Podziel się

Podczas wideokonferencji Marek Sawicki zaproponował zorganizowanie całodniowej debaty unijnych ministrów rolnictwa, a także posłów z Komisji Rolnictwa i Rozwoju...

bEhckYid

Podczas wideokonferencji Marek Sawicki zaproponował zorganizowanie całodniowej debaty unijnych ministrów rolnictwa, a także posłów z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego nad przyszłością Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r.

Debata miałaby się odbyć w pierwszej połowie listopada, zaraz po ogłoszeniu przez Komisję Europejską pakietu legislacyjnego dotyczącego WPR po 2013 r.

Spotkanie, które ma się odbyć będzie pierwszym tego typu spotkaniem, na którym przedstawiciele Rady Parlamentu Europejskiego będą wyrażali swoje opinie i propozycje na temat przyszłości WPR.

bEhckYif

Minister Marek Sawicki zaproponował spotkanie z Przewodniczącym COM AGRI PE, Paolo Ge Castro oraz Komisarzem ds. Rolnictwa, Dacianem Ciolosem przy okazji nieformalnej rady Rolnictwa i Rybołówstwa, która ma odbyć się w dniach 11 - 13 września we Wrocławiu.

Minister rolnictwa chce wspólnie wypracować harmonogram prac dla najważniejszych spraw dla unijnego rolnictwa.

Najważniejszymi sprawami, które należy omówić są: reforma Wspólnej Polityki Rolnej, pakiet jakościowy, dostosowanie do Traktatu z Lizbony i pakiet mleczny.

bEhckYiG
promowane
wiadomości rolnicze
KOMENTARZE
(0)