Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gran Premium - nowy nawóz granulowany z Białegostoku

0
Podziel się:

Gran Premium - mocznik azotowy w formie dużych granul - to najnowszy produkt w Grupie Nawozowej PIAST, który wprowadza na rynek białostocka firma Barter. Jego...

Gran Premium - nowy nawóz granulowany z Białegostoku
bFefxcfF

Gran Premium - mocznik azotowy w formie dużych granul - to najnowszy produkt w Grupie Nawozowej PIAST, który wprowadza na rynek białostocka firma Barter. Jego zalety już docenili polscy rolnicy.

Tajemnica sukcesu sztandarowego produktu grupy PIAST tkwi w wielkości granul - od 2 do 5 mm. Dla porównania standardowy mocznik Piasta - Prill Plus - ma formę granul o wielkości od 1 do 4 mm.

- Mocznik o tak dużym granulacie to obecnie jedyny taki produkt, dostępny na polskim rynku - mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju Barter SA. - Adresowany jest do wymagających rolników, również posiadaczy dużych areałów rolnych i rozsiewaczy o dużej szerokości roboczej , dla których liczy się oszczędność czasu i efektywność, w połączeniu z wysoką jakością nawozu.

bFefxcfH

Andrzej Lechowicz, właściciel 600-ha gospodarstwa rolnego w województwie opolskim stosuje Gran Premium do nawożenia upraw rzepaku, kukurydzy i pszenicy.

- Na rynku bardzo brakowało mocznika o tak dużych granulach - mówi. - W latach 90., kiedy ścieżki technologiczne miały szerokość 10-12 lub najwyżej 18 metrów sprawdzał się mniejszy granulat prillowy. Pojawienie się mocznika w formie dużych granul umożliwiło równomierny rozrzut nawozu z wykorzystaniem rozsiewacza na znacznie szerszych ścieżkach technologicznych - 18-24 m, a nawet 24-36 metrów. To duży atut, bo bardzo skraca czas nawożenia, a to dla każdego rolnika także oszczędność pieniędzy. Wielu moich kolegów właśnie ze względu na dużą średnicę granul, a co za tym idzie - większą szerokość rozrzutu - chętnie stosuje Gran Premium do różnych roślin.

Również producenci maszyn rolniczych wskazują na szerokie możliwości zastosowania nowego produktu. Rolnicy z powodzeniem mogą wykorzystywać granulat spółki Barter SA m.in. w maszynach firmy SaMASZ: Sand 400, Sand 600 oraz Vortex 600, jako narzędzie zawieszane na ciągniku roboczym średniej mocy .

bFefxcfN

- Są one szczególnie polecane do wysiewu nawozów mineralnych, granulowanych, ale też pylistych i mieszanek nawozowych oraz wapna nawozowego - mówi Norbert Pawluczuk, kierownik działu marketingu SaMASZ. - Gwarantuje to nie tylko dużą efektywność, oszczędność czasu, ale również przekłada się na optymalizację kosztów dzięki specjalnie zaprojektowanym zespołom rozsiewającym, składającym się z ruchomej zasuwy, której położenie ustala się w zależności od rodzaju i gatunku wysiewanego nawozu.

Gran Premium to nowoczesny nawóz, zawierający azot w formie amidowej - 46 proc. N. Jest produktem uniwersalnym, stosowanym pod wszystkie rośliny uprawne. Charakteryzuje się wysoką koncentracją składników pokarmowych i bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie, a co za tym idzie jest łatwo przyswajalny przez rośliny. Mocznik granulowany może być stosowany na każdej glebie z wyjątkiem bardzo kwaśnych lub zasadowych. Nawozy dostępne są w sprzedaży w 500 kg workach Big Bag i w mniejszych - 50 kg opakowaniach.

Źródło : Informacja prasowa

bFefxcgi
KOMENTARZE
(0)