Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ile wyniosą płatności za bydło i krowy?

0
Podziel się:

W ciągu życia zwierzęcia będzie można otrzymać dwa razy nowy rodzaj bezpośrednich płatności.

Ile wyniosą płatności za bydło i krowy?

Projekt ustawy o płatnościach w ramach systemów bezpośredniego wsparcia, przygotowany przez MRiRW, przewiduje od 2015 r. nowy rodzaj płatności bezpośrednich (płatności związane do zwierząt).
Płatności te przysługiwać mają do domowego bydła, owcy domowej oraz kozy domowej.
Płatności do domowego bydła przysługują rolnikowi, który posiada samice lub samce:

których wiek na dzień 31 maja tego roku, w którym złożony został wniosek o przyznanie płatności, nie przekracza 24 miesięcy;
przez okres od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności do 30 czerwca tego samego roku, oraz nie krócej niż do dnia, w którym zwierzę osiągnie wiek 6 miesięcy. Liczba zwierząt objętych wnioskiem wynosić musi nie mniej niż 3 szt.

Natomiast płatność do krów przeznaczona jest dla tych rolników, którzy mają na dzień 31 maja co najmniej 3 starsze krowy niż 24 miesiące oraz będą posiadać je do 30 czerwca tego samego roku.
Płatność do bydła oraz krów przyznawane jest maksymalnie do 30 szt.
Tak objaśniono w uzasadnieniu, ustalania wieku zwierzęcia:
Wiek zwierząt obliczany będzie na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego dotyczących obliczania terminów, ale termin ten upływa z początkiem ostatniego dnia (zgodnie z Kc termin oznaczony w tygodniach miesiącach oraz latach kończy się z upływem dnia, który odpowiada datą lub nazwą początkowemu dniowi terminu). Rozwiązanie takie ma na celu wdrożenie zasady, zgodnie z którą płatności do bydła przysługują dwa razy w ciągu życia zwierzęcia.

promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)