Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycje rolników z Unii Europejskiej

0
Podziel się:

Komisja Europejska podała wyniki badań z których wynika że 56% rolników w UE zamierza inwestować w latach 2014-20, głównie w celu poprawy swoich warunków pracy...

Inwestycje rolników z Unii Europejskiej

Komisja Europejska podała wyniki badań z których wynika że 56% rolników w UE zamierza inwestować w latach 2014-20, głównie w celu poprawy swoich warunków pracy oraz jakości produkowanych towarów (zwiększenie wielkości produkcji oraz obniżenie kosztów produkcji było rzadziej wymienianym celem).
Agra Europe podała że ankietowano ponad 780 właścicieli gospodarstw w sześciu krajach UE, w których znalazła się ponad połowa unijnych użytków rolnych -Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Włoszech, Francji oraz w Polsce.
Najmniej rolników zamierza inwestować we Włoszech 28%, najwięcej we Francji 67% oraz Niemczech 76%. Inwestycje planują najczęściej rolnicy gospodarujący na ornych gruntach 65% badanych posiadaczy gruntów ornych.
Kolejne miejsce to rolnicy specjalizujący się w produkcji zwierzęcej (54% farmerów zajmujących się produkcją zwierzęcą), gospodarujący na trwałych użytkach (49%) oraz prowadzący produkcję mieszaną (56%).
Rolnicy zamierzali najczęściej inwestować w maszyny i wyposażenie (40% badanych), nieco mniej w kupno ziemi (21%), budynków (20%) lub w szkolenia (16%).
Rolnicy w większości przypadków przeznaczyć zamierzali na inwestycje środki własne, a nie liczyć na pożyczki czy subsydia.
Grupa rolników, którzy inwestować nie zamierzali (43,5%) podało jako powód niepewność co do zwrotu poniesionych kosztów, a nie brak środków.
25% badanych rolników w latach od 2008 do 2012 występowało przynajmniej raz o wsparcie w celu rozwinięcia produkcji, najczęściej przez zakup nowych maszyn lub wyposażenia. Podania te były rozpatrzone w 89% pozytywnie.

promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)