Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
30.11.2015 07:52

Jak wykorzystać konstrukcje stalowe w rolnictwie?

Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej polskie rolnictwo zmieniło się na przestrzeni 10 lat nie do poznania. Rolnicy dzięki dotacjom z Unii mogą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej polskie rolnictwo zmieniło się na przestrzeni 10 lat nie do poznania. Rolnicy dzięki dotacjom z Unii mogą otworzyć czy też rozwinąć swoje gospodarstwa. Coraz więcej z nich inwestuje w sprzęt - częściej w polu spotkamy ciągnik za setki tysięcy złotych, niż starego zmęczonego Ursusa. Tak samo dzieje się z obiektami gospodarczymi. Klasyczną, murowaną oborę zastępuje się oborą stalową, kurnik fermą drobiu, a najcenniejsze maszyny parkuje się w zamkniętych halach.

Właściciele gospodarstw dużych lub małych zaczynają przechodzić ze starych budynków na nowoczesne hale z wielu powodów.

Niewątpliwym plusem takiej hali jest jej odporność na warunki atmosferyczne czyli to, czy dany budynek jest bezpieczny. Konstrukcje są na tyle stabilne i wytrzymałe, że bez problemu wytrzymają największe kaprysy pogody. Są odporne na grad, deszcze czy silne wichury. Mocna i stabilna konstrukcja w tym przypadku wiąże się dodatkowo z szybką budową. Hale powstają najczęściej z prefabrykatów stalowych, czyli elementów gotowych do montażu na placu budowy. Z gotowych elementów stalowych korzysta również firma Largohale z Gdańska, odpowiedzialna za skonstruowanie hali magazynowej w Chojnicach czy hali handlowo usługowej w Gdańsku. Elementy przy budowie hali są najwyższej jakości.

Hala rolnicza również powinna być estetycznie wykonana. Do lamusa przechodzą stare, drewniane budynki czy też surowy pustak. Coraz częściej w gospodarstwie króluje nowoczesna, czysta i estetyczna hala rolnicza. Elewacje hali pokrywa się gotowymi elementami w różnych wzorach i kolorach. To przyszły nabywca decyduje o tym w jakim kształcie czy kolorze, a co najważniejsze, o jakiej powierzchni będzie przyszła hala. Powierzchnie hal zaczynają się od paruset metrów kwadratowych a kończą na parunastu tysiącach. Hale mogą być proste, w kształcie sześcianu ale również bardziej wyszukane, jak na przykład z dachem półokrągłym budowane z myślą o hali sportowej. Buduje się również mniejsze konstrukcje na mniejszych obszarach. Tego typu rozwiązanie świetnie zdaje egzamin również jako warsztat samochodowy. Niewielki gabaryt, możliwość rozbudowania oraz to że budynek można zbudować w bardzo szybkim czasie - są dodatkowymi atutami.

Każdy rolnik ceni sobie bezpieczeństwo. Dba nie tylko o dom, ale także o swój dobytek gospodarski. Ważne jest więc, żeby hala rolnicza była bezpieczna, a co za tym idzie prawidłowo zamontowana. Na większych gospodarstwach rolnych powstają całe zakłady hal. Korzystają z nich na przykład największe fermy drobiu czy największe chlewnie w Polsce. Budowa tak dużych pomieszczeń rolniczych wymaga też niezbędnego doświadczenia. Pod koniec lutego bieżącego roku firma Largohale otrzymała bardzo prestiżowe wyróżnienie od Pomorskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku. Firma ta zajmuje się również montażem hal przeznaczonych dla rolnictwa. Przed decyzją dotyczącą budowy hali, którą chcielibyśmy wykorzystać, zastanówmy się nad adekwatnym doborem firmy, która posiadać będzie niezbędne doświadczenie.

Tagi: wyróżnione, aktualności, informacje, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz