Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jakie korzyści przyniesie solidna hala dla rolnika?

0
Podziel się:

W ostatnim czasie wiele firm w naszym kraju postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom rolników, którzy szukają nowych i niedrogich sposobów na zabezpieczenie...

Jakie korzyści przyniesie solidna hala dla rolnika?

W ostatnim czasie wiele firm w naszym kraju postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom rolników, którzy szukają nowych i niedrogich sposobów na zabezpieczenie swojego mienia. Na rynku pojawiły się lekkie hale stalowe, które pozwalają ochronić zarówno plony, jak i maszyny rolnicze przed różnymi, najczęściej niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Czy stal to dobry materiał?

Przez kilka ostatnich lat stal stała się podstawą konstrukcji budynków rolniczych. Zamiast tradycyjnych obiektów murowanych coraz częściej wznosi się ich odpowiedniki właśnie ze stali. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku różnego rodzaju garaży lub hal magazynowych. Stal zapewnia wysoką wytrzymałość oraz dużą jednolitość konstrukcji, a także łatwość w łączeniu poszczególnych elementów. Jest to niestety materiał podatny na korozję, dlatego też producenci hal stalowych, jak np. Largo Hale , zabezpieczają swoje produkty poprzez odpowiednie malowanie lub pełne ocynkowanie każdego modułu. Na wytrzymałość hali wpływa nie tylko grubość stali oraz wielkość elementów, ale także ich kształt. Najczęściej stosowane dwuteowniki mają zastosowanie jedynie w przypadku niedużych obiektów. Do większych konstrukcji stosowana jest ich specjalna odmiana. Są to dwuteowniki rozszerzające się w kierunku łączenia dachu ze ścianą.

Jak duży budynek można postawić ze stali?

Budynek wykonany z elementów stalowych może mieć praktycznie nieograniczoną wielkość. Ograniczeniu podlega jedynie przestrzeń między podporami. Maksymalna szerokość hali bez podpór, wykonanej przy użyciu dwuteowników, może wynieść od 8 do 40 m. Przy zastosowaniu specjalnej konstrukcji kratownicowej może to być nawet do 100 m. Zatem bez problemu w takim budynku będzie można postawić różnego rodzaju maszyny rolnicze, nawet tak duże jak ciągnik czy kombajn. Hala taka zapewni również wystarczającą przestrzeń na wszystkie bele słomy lub plony zebrane z pola. Tym bardziej że długość hali może zostać w dowolnym momencie odpowiednio zmodyfikowana poprzez dołożenie lub zdemontowanie przęseł. Jedynym ograniczeniem jest wielkość terenu, który rolnik może przeznaczyć pod halę.

Hala stalowa, czyli szybkość i profesjonalizm

Hale stalowe stały się popularne nie tylko ze względu na dużą funkcjonalność, ale także z uwagi na krótki czas budowy. Postawienie takiej konstrukcji zajmuje zazwyczaj 6-8 tygodni, z czego najwięcej pochłaniają przygotowania wszystkich elementów. Dobry wykonawca, np. firma Largo Hale , w sposób profesjonalny i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa zrealizuje każdy projekt, zarówno własny, jak i klienta. Budując halę ze stali, w pierwszej kolejności należy wykonać fundamenty. Ten etap budowy może zostać skrócony, gdyż niektórzy producenci oferują gotowe stopy fundamentowe. Ich montaż trwa zaledwie jeden dzień. Czas postawienia całej konstrukcji uzależniony jest od jej wielkości. Przeważnie trwa od jednego dnia do jednego tygodnia. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które w szybkim czasie potrzebują dodatkowej przestrzeni magazynowej.

Hale stalowe stanowią świetne rozwiązanie dla wielu rolników, którzy nie mają czasu ani pieniędzy na budowę tradycyjnych budynków murowanych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na dużą wszechstronność zastosowań. Ich konstrukcję można w bardzo prosty i szybki sposób dostosować do indywidualnych potrzeb. Hale stalowe dają rolnikom bardzo wiele korzyści. Między innymi można je bez problemu przenieść w inne miejsce. Nadają się idealnie na garaż lub do przechowywania maszyn rolniczych. Z powodzeniem mogą także pełnić funkcję obory czy chlewu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)