Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jesteś tym, co jesz

0
Podziel się:

Niby prosta rzecz, ale wydaje się, że wiele osób o tym zapomina. Fast foody, słodzone napoje, gotowe dania, niezdrowe przekąski i chińskie zupki od lat są...

Jesteś tym, co jesz
bFfcJSRh

Niby prosta rzecz, ale wydaje się, że wiele osób o tym zapomina. Fast foody, słodzone napoje, gotowe dania, niezdrowe przekąski i chińskie zupki od lat są chętnie kupowane przez rzesze konsumentów. Razem z popularnością śmieciowego jedzenia rosną brzuchy, rozwijają się choroby i uzależnienia.

Otyłość, cukrzyca, problemy metaboliczne, choroby układu krążenia to wszystko są konsekwencje nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Zapominamy o tym, że zdrowe jedzenie to inwestycja w swoje ciało.

Jakie jedzenie kupować?

Robiąc zakupy spożywcze musimy przede wszystkim zwracać uwagę na jakość wybieranych produktów. Warto sprawdzić, czy na wybranej żywności są oznaczenia świadczące o tym, że została wyprodukowana w sposób ekologiczny. Powinniśmy szukać znaku w postaci listka złożonego z dwunastu białych gwiazdek na jasnozielonym tle. Inną rzeczą, którą dobrze jest sprawdzić w składzie produktu to obecność składników genetycznie modyfikowanych. Żywność, która jest wolna od takich organizmów może posiadać certyfikat non GMO.* Certyfikat non GMO( http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/sector-specific-solutions/food/zywnosc-wolna-od-gmo )* oznacza także, że produkt nie zawiera witamin, aromatów, enzymów itp., które były wyprodukowane z pomocą GMO. Poza tymi ważnymi wskaźnikami jakości trzeba też oczywiście zwracać uwagę na skład żywności. Im więcej dodatków, polepszaczy, enzymów i barwników, tym gorzej. Warto też sprawdzać ilość cukrów, tłuszczu oraz soli - tu też obowiązuje zasada im
więcej, tym gorzej. Koniecznie trzeba pamiętać, że najlepiej jest unikać gotowych posiłków, które wymagają jedynie podgrzania.

bFfcJSRj

Jak jeść?

Dobre produkty to tylko połowa sukcesu. Trzeba też wiedzieć, jak jeść. Najlepiej jest po prostu zgłosić się do dobrego dietetyka, aby doradził nam odpowiedni sposób odżywiania. Jest jednak kilka uniwersalnych zasad, które sprawdzą się w każdym przypadku. W ciągu dnia powinniśmy jeść około 5 posiłków. Organizm lepiej funkcjonuje kiedy dostarczamy mu niewielkie porcje co kilka godzin. Warto mieć stałe pory spożywania posiłków, bo nasze ciało lubi regularność i wtedy działa najlepiej. Oczywiście dieta powinna być zbilansowana i zawierać odpowiednie proporcje białka, cukrów i tłuszczy, a także makro i mikroelementów oraz witamin.

bFfcJSRK
KOMENTARZE
(0)