Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
09.05.2017 09:00

Komisarz Phil Hogan gościem specjalnym XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Komisarz do spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej zaszczyci swoją obecnością XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. 18-20...

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisarz do spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej zaszczyci swoją obecnością XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. 18-20 października w Serocku uczestnicy konferencji będą mieli niebywałą okazję, by spotkać się i pos­łu­chać prelekcji wygłoszonej przez osobę, która ma decydujący wpływ na politykę rolną Unii Europejskiej. Phil Hogan po raz pierwszy będzie gościem FSM.

- Udział tak wysokiej rangi urzędnika, komisarza do spraw rolnictwa i rozwoju wsi w Komisji Europejskiej, to niewątpliwie bardzo duża nobilitacja dla branży. Fakt, że Forum ma charakter konferencji, podczas której najważniejsze osoby z sektora dyskutują o najistotniejszych problemach branży, bez wątpienia podnosi rangę wydarzenia - ocenia Agnieszka Maliszewska, organizator FSM. - Pokazuje także, że problemy, z jakimi boryka się branża rolno-spożywcza są dostrzegane przez przedstawicieli Komisji Europejskiej.

W ciągu ostatnich dwóch lat Komisja Europejska przyjęła 24 rozporządzenia, których celem było wspieranie sektora mleczarskiego. Wśród nich m.in. te dotyczące otwarcia, rozszerzenia i wzmocnienia systemów dopłat do prywatnego przechowywania produktów mlecznych, przedłużenia okresów interwencyjnego skupu masła i odtłuszczonego mleka w proszku, zwiększenia limitów skupu masła i odtłuszczonego mleka w proszku po stałej cenie, autoryzowania umów i decyzji dotyczących planowania produkcji w sektorze mleka, specjalna pomoc dostosowawcza oraz pomoc w zmniejszeniu produkcji mleka.

Do tego dochodzą jeszcze misje wysokiego szczebla. Ich celem jest zdobywanie nowych rynków. Komisarz z delegacją przedstawicieli biznesu odwiedzają różne kraje na świecie, by przybliżyć tam jakość europejskich produktów oraz zachęcić do ich kupowania. W delegacji towarzyszącej komisarzowi podczas misji jest Agnieszka Maliszewska. Dotychczas uczestniczyła w takich wyjazdach do Chin, Japonii, Wietnamu, Indonezji, Singapuru, a ostatnio była w Kanadzie.

- Sektor mleczarski ma ogromne strategiczne znaczenie dla europejskiego rolnictwa i dla naszych społeczności wiejskich. Każdy, kto zna rolniczą Europę jest świadomy tego faktu. Jako ktoś, kto wychował się na małej farmie mlecznej w Irlandii, zrozumiałem ten fakt długo zanim zacząłem tę pracę. Uzdrawianie i przywracanie równowagi temu sektorowi jest moim priorytetem od pierwszego dnia, kiedy objąłem stanowisko komisarza - zapewniał Phil Hogan w Nicei na początku grudnia zeszłego roku. - Dlatego też robię wszystko, co w mojej mocy, aby wspierać sektor mleczarski w tym trudnym czasie - dodał.

Ruszyła rejestracja do XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Formularz zgłoszeniowy jest na stronie konferencji http://forum-mleczarskie.org/pakiety-uczestnictwa/

_ Źródło : Informacja prasowa _

Tagi: wyróżnione, aktualności, informacje, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz