Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konferencja "Profilaktyka otyłości wśród dzieci" Programu Dzieciaki Mleczaki

0
Podziel się:

8 grudnia br. Polska Izba Mleka w ramach projektu Dzieciaki Mleczaki, zaprosiła pedagogów z białostockich placówek oświatowych do udziału w konferencji...

Konferencja "Profilaktyka otyłości wśród dzieci" Programu Dzieciaki Mleczaki

8 grudnia br. Polska Izba Mleka w ramach projektu Dzieciaki Mleczaki, zaprosiła pedagogów z białostockich placówek oświatowych do udziału w konferencji zatytułowanej "Profilaktyka otyłości wśród dzieci".

Inicjator programu Dzieciaki Mleczaki dbając o edukację najmłodszych w temacie roli mleka i produktów mlecznych, poprzez swoje działania nie zapomina również o ważnej roli dorosłych w żywieniu dzieci. - _ To od nas dorosłych: rodziców i kadry opiekującej się dziećmi w trakcie pobytu w przedszkolu i szkole, zależy przede wszystkim jaki posiłek otrzyma dziecko danego dnia. To my, poprzez nasze wybory kształtujemy nawyki żywieniowe przyszłego pokolenia. Stąd pomysł i konieczność spotkania z wychowawcami w celu uświadomienia im znaczenia tego faktu i przekazania dekalogu prawidłowych nawyków żywieniowych _ - powiedziała Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka.

Konferencja zaplanowana z udziałem ekspertów zgromadziła nauczycieli z większości przedszkoli i szkół podstawowych w Białymstoku. Szczególną uwagą cieszył się wykład specjalisty dietetyka wzbogacony o przykłady i porównania z bezpośredniej praktyki zawodowej. Nie tylko zagadnienie: co jeść, ale przede wszystkim w jaki sposób komponować pełnowartościową dietę dziecka, uwzględniającą nabiał bogaty w białko i wapń spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Spotkanie było także doskonałą okazją do zaprezentowania założeń i dotychczasowych osiągnięć programu Dzieciaki Mleczaki.

W konferencji udział wzięła delegacja Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Spotkanie mogło mieć miejsce dzięki sfinansowaniu z Funduszu Promocji Mleka.

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)