Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
promowane
28.09.2011 12:49

Kredyty klęskowe

Rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez Agencję Restrukturyzacji i...

Podziel się
Dodaj komentarz

Rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Do 29 sierpnia 2011 r. rolnicy mogli składać wnioski o przyznanie wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 przeznaczonego na przywrócenie potencjału produkcji gospodarstw rolnych, zniszczonego w wyniku wystąpienia szkody wywołanej klęskami żywiołowymi. Do klęsk żywiołowych zalicza się: przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, susza, powódź, deszcz nawalny, huragan, grad, obsunięcie się ziemi, lawiny i uderzenie pioruna.
Wnioski o przyznanie pomocy można było składać w Oddziale Regionalnym ARiMR, właściwym ze względu na miejsce realizacji operacji.
Dodatkowo rolnicy mogą otrzymać pomoc z działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych", ale także starać się o przyznanie preferencyjnie oprocentowanego kredytu klęskowego na wznowienie produkcji w swoich gospodarstwach.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz