Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lekkie ożywienie w skupach bydła

0
Podziel się:

Zauważyć można w ostatnim czasie niewielkie wzrosty cen skupowanego bydła. Drobne ożywienie rynku nie zwiastuje jednak znaczących podwyżek.

Lekkie ożywienie w skupach bydła

Unormowała się już podaż krów, które w miesiącu poprzednim dominowały wśród skupowanego bydła. Wiele sprzedażowych ofert krów wynikało z zakończenia pastwiskowego sezonu. Do przyczyn kolejnych można zaliczyć redukcję liczebności stad mlecznych krów w gospodarstwach zagrożonych z powodu przekroczenia kwot mlecznych.
Stawki aktualne ( netto) za krowy w poubojowym rozliczeniu (WBC) w najkorzystniejszej ofercie osiągnęły cenę 10,20 zł/kg w klasie R, klasa-0 wyceniana jest 0,50 zł mniej. Oferowane stawki maksymalne za krowy skupowane w żywej wadze wynoszą do 4,6 zł/kg.
Maksymalne ceny buhajów za klasę R to 12,20 zł/kg, z kolei za klasę - 0 płacą do 12,0 zł. W przypadku skupu w rozliczeniu na żywą wagę, za buhaje najlepsze uzyskać można do 6,80 zł/kg.
Do wypłacanych cen za buhaje zbliżone są stawki, jakie uzyskać można za jałówki. Za te klasyfikowane do klasy R, rolnicy obecnie otrzymać mogą 12,20 zł/kg. Jednak sztuki , które znajdą się w klasie -0 maksymalnie kosztują 11,50 zł/kg. Najlepsze oferty z jałówki skupowane w żywej wadze osiągają poziom do 6,50 zł/kg.
Sprzedaż opasowego bydła w trudnej sytuacji na rynku mleka jest cennym zastrzykiem gotówki. Właściciele skupów podkreślają wyższość bydła nad innymi gatunkami (takimi jak trzoda chlewna), które wynikają z możliwości przetrzymania sztuk oraz sprzedaży ich w terminie dowolnym, bez obaw przerośnięcia zwierząt.

promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)