Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
28.03.2014 09:22

Mazury - nie tylko "cud natury"

Każdy Polak, nawet jeśli nigdy nie był na Warmii i Mazurach, potrafi opisać ten region kilkoma powszechnie znanymi określeniami, brzmiącymi jak hasła reklamowe,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Każdy Polak, nawet jeśli nigdy nie był na Warmii i Mazurach, potrafi opisać ten region kilkoma powszechnie znanymi określeniami, brzmiącymi jak hasła reklamowe, ale bardzo prawdziwymi - "Kraina tysiąca jezior", "Mazury cud natury" czy "Zielone płuca Polski".

Ten obszar o wybitnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych, wspaniałych warunkach do uprawiania sportów wodnych, pięknych lasach i czystym powietrzu przyciąga każdego roku rzesze turystów, zarówno z kraju, jak i zagranicy. Ta ogólna wiedza o regionie jest jednak niepełna. Mało wiemy o potencjale dynamicznie rozwijającego się rolnictwa, szybko rosnącej liczbie gospodarstw ekologicznych, w której to dziedzinie Warmia i Mazury przodują w skali kraju, słabo znamy kulturę i tradycje tego regionu, jak chociażby jego kuchnię. Tę problematykę chce nam przybliżyć organizator Targów Agro-Power Mazury, które odbędą się w październiku bieżącego roku w Ostródzie. Będzie to już druga edycja tej ważnej dla branży rolniczej imprezy.

Pierwsza edycja Targów, które odbyły się w ubiegłym roku odniosła spektakularny sukces. Zgromadziła blisko 100 wystawców z Polski i zagranicy, największych i najważniejszych graczy na rynku rolnym. Swoje oferty zaprezentowali producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń rolniczych, przedstawiciele światowych koncernów chemicznych, producenci pasz i materiału nasiennego oraz wielu innych. Tym samym organizatorom udało się przedstawić odwiedzającym Targi producentom rolnym kompleksową ofertę, opartą przede wszystkim na nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązaniach i technologiach. Trwająca zaledwie trzy dni impreza gościła ponad 7 tysięcy zwiedzających. Mogli oni też wziąć udział w konferencjach naukowych, poświęconych problematyce rolniczej oraz tzw. zielonej energii.

Tegoroczne Targi Agro-Power Mazury będą wydarzeniem zakrojonym na znacznie szerszą skalę, bowiem już dziś zainteresowanie udziałem w nich sygnalizuje większa niż poprzednio liczba wystawców z Polski i zagranicy. Organizatorzy chcieliby przyciągnąć na tę imprezę więcej gości. Dlatego zamierzają wzbogacić i uatrakcyjnić jej program.

Zorganizowana zostanie kolejna konferencja naukowa na temat produkcji i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. Jest to problem niezwykle istotny zarówno ze względu na ogromny potencjał regionu w tej dziedzinie, jak i potrzebę ochrony jego środowiska naturalnego. Tematyka konferencji okaże się z pewnością interesująca także dla gości z innych regionów kraju.

Magnesem przyciągającym gości będą pokazy, promujące regionalne produkty oraz tradycyjne dania kuchni regionalnej.

Ambicją organizatorów jest, by Targi Agro-Power Mazury 2014 były nie tylko jednym z najważniejszych, corocznych wydarzeń branżowych w kraju, ale też okazją do promocji Warmii i Mazur jako regionu o wysokim potencjale rolniczym i unikalnych walorach ekologicznych.

_ Źródło: Anna Rogowska _

Tagi: wyróżnione, aktualności, informacje, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz