Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy

127
Podziel się:

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyjął dymisję wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Karola Tylendy - powiedziała w środę dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.

Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy
(PAP/Tomasz Koryszko)

Rzecznik ANR Witold Strobel powiedział w środę, że Tylenda złożył dymisję we wtorek i tego samego dnia została ona przyjęta przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela.

Pytany o przyczyny dymisji wiceprezesa Tylendy rzecznik prasowy ANR odpowiedział: - Prawdopodobnie uważał, że rzeczą honorową będzie podać się do dymisji, jeżeli po, naszym zdaniem, udanej od strony finansowej aukcji Pride of Poland i całym Święcie Konia Arabskiego, pojawiły się zarzuty, które w naszym odczuciu są bezpodstawne.

Dwie aukcje koni podczas Święta Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim (Lubelskie) przyniosły prawie 1,7 mln euro. Na poniedziałkowej Letniej Aukcji sprzedano 18 koni za 409 tys. euro, a w niedzielę na aukcji Pride of Poland - 16 koni za 1 mln 271 tys. euro.

Zdobywczyni wielu tytułów w kraju i za granicą, 16-letnia siwa klacz Emira, pochodząca ze stadniny w Michałowie została sprzedana za 225 tys. euro, nabywcy z Francji. Była licytowana dwukrotnie. W pierwszej licytacji - jako lot 0 - uzyskała 550 tys. euro, ale później licytacja tego konia została powtórzona i padła cena niższa. - Ktoś zalicytował i po prostu się wycofał, więc licytacja (pierwsza) była bezskuteczna. Takie rzeczy czasami się zdarzają. Nie chcę tego teraz oceniać. Wyjaśnimy tę sprawę - tłumaczył Tylenda po aukcji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(127)
eSz
6 lat temu
Same sukcesy a minister podaje się do dymisji??? Za taki blamaż odejście powinno być dyscyplinarne i bez żadnych odpraw i dodatków!!! A za nim polecieć powinien Jurgiel!!! Ale chłopaki zrobili jak w Policji - pozwalniać wszystkich dookoła - tutaj jeszcze pod pretekstem, że tamci sami chcieli, więc z kuriozalnymi odprawami, klęskę przerobić w sukces i trzymać stołki!!! Jurgiel - jak i Szyszko - powinni ponieść koszta swojej hańbiącej nieudolności i marnotrawstwa, zostać aresztowani i własnymi finansami pokryć niewielką w sumie część wyrządzonych strat!
lkjh
7 lat temu
a kiedy dymisja ministra śpiocha jurgiela!!!!!
OCIO.M
7 lat temu
PIS WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH POSTĘPUJE TAK JAK W JANOWIE LUB JESZCZE GORZEJ. WIERNI TEGO NIE CHCĄ WIDZIEĆ ALE "DOBRA ZMIANA ICH TEŻ DOSIĘGNIE. JUŻ CENY ROSNĄ.
marzi1958
7 lat temu
to nie p.Tylenda powinien zostać zdymisjonowany ci którzy w atmosferze skandalu - odwołali światowej sławy prezesa stadniny w Janowie!!
franek
7 lat temu
Kowal zawinil,a szewca powiesili....To ewitentna wina Treli.Nie mozna dopuszczac przestepcow do uczestnictwa w aukcji.Na biezaco uczestnicze w roznych aukcacj w Europie,wiec wiem co pisze....!!!
...
Następna strona