Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla rolników
04.12.2015 11:34

MRiRW udzieli pomocy hodowcom trzody chlewnej i ryb słodkowodnych

Do 15 tys. euro pomocy dla hodowców trzody chlewnej objętych programem bioasekuracji i do 30 tys. euro dla hodowców ryb słodkowodnych dotkniętych suszą - zakłada przyjęty przez rząd projekt rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Kosc/REPORTER)

Na pomoc mogą liczyć rolnicy, których gospodarstwa położone są na obszarze objętym programem bioasekuracji, w których były w 2015 r. utrzymywane świnie bez względu na ich liczbę. Chodzi o refundację wydatków poniesionych przez hodowców na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży i obuwia ochronnego, a także na zabezpieczenie budynków hodowlanych przed dostępem zwierząt domowych. Mogą oni otrzymać maksymalnie 15 tys. euro.

Program bioasekuracji dotyczy wybranych powiatów i gmin woj. podlaskiego. Ma on zapobiegać szerzeniu się chorób zakaźnych u zwierząt w związku z wystąpienia na tym terenie choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Rozporządzenie przewiduje też wypłacenie 300 zł na 1 ha zarybionych stawów, dla dotkniętych suszą hodowców ryb słodkowodnych. W ich przypadku, wysokość pomocy nie może przekroczyć 30 tys. euro na jednego producenta.

Zainteresowani pomocą rolnicy mogą do 14 grudnia składać wnioski w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zobacz także: Dobry zwyczaj... nie pożyczaj?

Tagi: pomoc dla rolników, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz