Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nabór wniosków na modernizację gospodarstw. Rolnicy poznali zasady dofinansowania

0
Podziel się

Rusza nabór wniosków na dotacje do modernizacji gospodarstw rolnych. Ogłosił to Marek Sawicki. Minister rolnictwa podczas konferencji prasowej w Szczecinie przedstawił podstawowe zasady przyznawania wsparcia finansowego rolnikom zajmującym się produkcją prosiąt, mleka krowiego oraz bydła mięsnego.

Nabór wniosków na modernizację gospodarstw. Rolnicy poznali zasady dofinansowania
(Anne Akers/Flickr)
bDYJOwyd

Inwestycje muszą być uzasadnione ekonomicznie - powiedział Cezary Szeliga, zastępca prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Przede wszystkim są to środki na budowę i modernizację budynków inwentarskich, magazynów paszowych oraz ich wyposażenie. A także na adaptację innych istniejących w gospodarstwie budynków - tłumaczył.

Nabór wniosków w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie się 19 października i będzie trwał do 17 listopada. Maksymalnie 900 tysięcy złotych rolnik może uzyskać na produkcję prosiąt, a 500 tysięcy złotych na rozwój produkcji mleka krowiego i bydła mięsnego.

bDYJOwyf

Poziom dofinansowania wynosi 50 proc. i może wzrosnąć do 60 proc. w przypadku operacji realizowanej przez osoby wspólnie wnioskujące lub młodego rolnika. Na modernizację polskich gospodarstw w latach 2014-2020 przeznaczono 2,5 miliarda euro, cały budżet wynosi 13, 5 miliarda euro.

bDYJOwyG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)