Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nadchodzą niskie temperatury więc zabezpiecz środki do ochrony roślin

0
Podziel się:

Niezabezpieczone środki ochrony roślin na zimę mogę stracić swoje właściwości.

Nadchodzą niskie temperatury więc zabezpiecz środki do ochrony roślin

Duża liczba rolników przechowuje środki ochrony roślin w specjalnie zaadaptowanej do tego celu szafie, najczęściej usytuowana jest w jednym z garaży. Niektórzy z nich kupują środki na bieżąco oraz zużywa je w podczas sezonu. Jednak w wielu gospodarstwach zostały niewykorzystane pestycydy, które przez okres zimy muszą być przechowywane.
Preparaty niezabezpieczone przed zimą zwyczajnie mogą się zepsuć oraz spowodować niekorzystne efekty. Pierwsze co, to prawdopodobnie stracą swoje właściwości oraz mogą nie zwalczać agrofagów lub w przypadkach skrajnych wykazywać fitotoksyczne właściwości. Po drugie zmienić się może ich konsystencja, mogą się rozwarstwić, co utrudni później sporządzenie użytkowej cieczy, mogą również np. zatykać rozpylacze.
Warunki przechowywania (Ś.O.R) ustalają zasady cross compliance oraz obowiązują, każdego rolnika. Wszystkie pestycydy na swojej etykiecie mają wyznaczone warunki prawidłowego przechowywania. Warto więc się z nimi zapoznać.
Należy pamiętać by chemiczne preparaty przechowywane były wyłącznie w oryginalnym opakowaniu. Nie powinno się ich przelewać do zastępczych opakowań, gdyż pamięć jest ulotna. Co ważne pamiętajmy by pojemniki zostały szczelnie zamknięte i zabezpieczone przed wilgocią oraz żeby składowane były w pomieszczeniu w którym temperatura nie spada niżej 0áľ C. Składowane muszą być z dala od produktów żywnościowych, i źródeł ciepła oraz ognia, bo są to często łatwopalne środki.

promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)