Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Naturalne ciepło z wnętrza Ziemi jednym z tematów RENEXPO

0
Podziel się:

Zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta a tradycyjne źródła energii pochodzące z kopalnych zasobów Ziemi wyczerpują się w zatrważająco szybkim tempie. To...

Naturalne ciepło z wnętrza Ziemi jednym z tematów RENEXPO

Zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta a tradycyjne źródła energii pochodzące z kopalnych zasobów Ziemi wyczerpują się w zatrważająco szybkim tempie. To powoduje, że stają się coraz droższe, a wraz z nimi rosną również ceny paliw, takich jak węgiel, olej opałowy czy gaz. W efekcie coraz wyższe rachunki za ogrzewanie domów skłaniają ich właścicieli do zwrócenia uwagi ku odnawialnym źródłom energii po to, aby ograniczyć koszty, których w gruncie rzeczy nie sposób uniknąć.

Każdy z nas poszukuje swojego miejsca na Ziemi, takiego, w którym czuje się dobrze, do którego z przyjemnością wraca. Oczekujemy, że zapewni nam to nasz dom. Jednak nasze szczęście z jego posiadania bez trudu potrafią zakłócić kolejne wysokie rachunki za jego ogrzewanie. Problem przybrał rozmiary globalne, dlatego świat zaczął szukać sposobu na oszczędności i... znalazł!

"W ostatnich latach nowym, przełomowym trendem w zakresie ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych staje się wykorzystywanie energii geotermalnej, zgromadzonej wewnątrz Ziemi. Jej nośnikiem jest woda lub para wodna." - mówi* Małgorzata Bartkowskiz firmy REECO Poland, będącej organizatorem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPOÂŽ Poland*. Na terenach stabilnych sejsmicznie, takich jak Polska, najczęściej wykorzystuje się niskotemperaturowe zasoby geotermalne, odnawiające się z dwóch źródeł: energii jądra Ziemi (od dołu) i energii słonecznej dostarczanej przez promieniowanie, wiatr i opady deszczu (od góry). Mogą one zostać z powodzeniem użyte do zmniejszenia zapotrzebowania na energię poprzez wykorzystywanie w bezpośrednim ogrzewaniu domów, fabryk, szklarni lub zastosowanie w pompach ciepła, czyli urządzeniach, które pobierają ciepło z Ziemi na płytkiej głębokości i uwalniają je wewnątrz domów. Pompy ciepła mogą wykorzystywać również ciepło pochodzące z wód
gruntowych oraz powierzchniowych, a także z powietrza atmosferycznego. Tego typu instalacje mogą produkować 100% mocy grzewczej przy użyciu jedynie 25% energii z tradycyjnych źródeł, co czyni je idealnymi, opłacalnymi i proekologicznymi systemami ogrzewania. Pompy mogą też być skutecznie wykorzystywane w instalacjach chłodniczych." - dodaje Małgorzata Bartkowski.

Źródło : Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)