Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
09.07.2015 08:19

Nowoczesne gospodarstwo - w co zainwestować?

Właściciele współczesnych gospodarstw musi sprostać różnym wymaganiom, zwłaszcza tym stawianym przez Unię Europejską, by ich działalność przynosiła odpowiednie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Właściciele współczesnych gospodarstw musi sprostać różnym wymaganiom, zwłaszcza tym stawianym przez Unię Europejską, by ich działalność przynosiła odpowiednie korzyści i znalazła powszechne uznanie. Rolnicy w XXI wieku, prowadząc swoją działalność, muszą szczególnie mieć na uwadze względy sanitarne i bezpieczeństwa.

Współcześni rolnicy często koncentrują się na jednym rodzaju działalności. Może to być uprawa warzyw, owoców, zbóż lub też może to być hodowla bydła, trzody chlewnej, koni lub drobiu. Możliwości są różne, warto jednak zastanowić się, czy wybrany profil działalności się opłaca. Na początku trzeba bowiem zainwestować w zakup potrzebnych maszyn rolniczych, wybudowanie budynków gospodarczych i ich wyposażenie. Warto wszystko najpierw dobrze przemyśleć i zaplanować. Można skorzystać z kursów i szkoleń lub też można zgłosić się po porady do specjalistów z danej dziedziny.

Jeśli rolnik posiada już ziemię, na której zamierza prowadzić swoją działalność, powinien pomyśleć o wybudowaniu potrzebnych budynków i obiektów. Tutaj konieczna może okazać się pomoc profesjonalnego i doświadczonego kierownika budowy/projektanta. Można zlecić mu wykonanie projektów budowlanych lub wykonawczych. Jeśli rolnik zdecydował się na hodowlę zwierząt, może poprosić kierownika budowy o pomoc w wykonaniu obiektów inwestycyjnych (na przykład http://kierownikbudowyjozwik.pl ), takich jak: obory, kurniki, chlewnie i stajnie. Jeśli natomiast właściciel gospodarstwa zamierza skoncentrować się na uprawie roślin, powinien pomyśleć o wybudowaniu budynków magazynowo-produkcyjnych. Należą do nich m.in. hale i wiaty. Hale będą potrzebne np. do przechowywania warzyw, owoców i zbóż. Wiaty natomiast przydadzą się do przechowywania sprzętu rolniczego.

Budynki magazynowo-produkcyjne można zbudować z wykorzystaniem różnych konstrukcji ściennych i pokryć dachowych. Do ich budowy można wykorzystać różne materiały budowlane, takie jak: beton, drewno i stal. Budując takie obiekty, jak przechowalnie warzyw i zbóż, magazyny i stajnie, należy zadbać, by były one wykonane z materiałów najwyższej jakości, by poprawnie je zmontowano i by były bezpieczne w użytkowaniu. Tutaj niezbędna może okazać się pomoc kierownika budowy lub inspektora nadzoru budowlanego z firmy kierownikbudowyjozwik.pl . Zdarza się, że jedna osoba posiada uprawnienia do wykonywania obu tych profesji. Kierownik budowy lub inspektor nadzoru zadba o to, by realizacja projektów budowlanych przez pracowników firmy budowlanej przebiegła właściwie. Dzięki takiej kontroli rolnik powinien być zadowolony z efektów budowy i powinien mieć pewność, że nowo powstałe budynki będą spełniać swoje funkcje przez długie lata.

Przykładami nowoczesnych budynków rolniczych są budynki do hodowli bydła, wykonane konstrukcji stalowej i drewna, hale stalowe do przechowywania żywności, magazyny zbożowe do obróbki i przechowywania zboża, wykonane z betonu i stali. Warto zainwestować w budynki wykonane w znacznej części ze stali, ponieważ są one nowoczesne i sprawdzają się jako obiekty magazynowe i produkcyjne z uwagi na higieniczność i neutralność wobec smaku i wyglądu przechowywanej żywności. Budynki stalowe mogą mieć również bardziej specjalistyczne zastosowanie jako chłodnie, mroźnie i mleczarnie. Nowoczesne obiekty magazynowo-produkcyjne charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, ale i wysoką estetyką.

Do współczesnych gospodarstw należą nie tylko gospodarstwa rolne, ale i agroturystyczne, których estetyka jest szczególnie ważna. W przypadku, gdy gospodarstwo jest odwiedzane przez dużą liczbę gości i małych dzieci, należy mieć stale na uwadze wszelkie względy bezpieczeństwa.

Tagi: wyróżnione, aktualności, informacje, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz