Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ograniczenie importu polskich produktów? "Naruszają normy"

0
Podziel się:

Rosjanie od wielu miesięcy zgłaszają zastrzeżenia do jakości naszych jabłek.

Ograniczenie importu polskich produktów? "Naruszają normy"
(AlexRaths/iStockphoto)
bEUwDODF

Według Federalnej Służby Nadzoru Fitosanitarnego - polscy producenci naruszają obowiązujące w Rosji standardy. W pierwszej kolejności rosyjskim embargiem mogą zostać objęte jabłka.

Rosjanie od wielu miesięcy zgłaszają zastrzeżenia do jakości polskich jabłek. W ostatnich dniach nie wpuścili na swój rynek kilkuset ton tych owoców. Rossielchoznadzor już zapowiedział, że rozważy wprowadzenie zakazu importu jabłek z Polski.

Jak informuje agencja Interfax - przygotowywane są już decyzje dotyczące ograniczenia importu polskiej kapusty. Zakaz najprawdopodobniej zostanie wprowadzony 30 lipca.

bEUwDODH

Eksperci szacują, że Polska sprzedaje na rosyjskim rynku około 60 tysięcy ton różnych gatunków kapusty i kalafiorów. Wcześniej Moskwa wprowadziła embargo na dostawy polskiej wieprzowiny oraz produktów zawierających świńskie mięso.

Czytaj więcej w Money.pl
Odpowiedź Rosji? Zakaże eksportu naszej... _ - W czasie kontroli produktów pochodzących z Polski odkryto wciornastka zachodniego _- poinformowała służba nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego.
"Sankcje mogą ograniczyć Polski eksport" -_ Rosja może uderzyć retorsjami w te kraje, w które będzie najłatwiej uderzyć. To znaczy w Ukrainę i Polskę _- uważa główny analityk firmy Xelion Piotr Kuczyński.
Unia podjęła decyzję - uderzy w rosyjską gospodarkę W sprawie sankcji dla Moskwy porozumieli się ambasadorowie 28 krajów na spotkaniu w Brukseli. Wcześniej Władimir Putin mówił, że nie boi się restrykcji. Rosyjscy analitycy byli innego zdania. - _ W ciągu godziny znajdziemy się w średniowieczu _ - tłumaczyli.
bEUwDOEi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)