Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje dla rosji
29.07.2014 19:25

Ograniczenie importu polskich produktów? "Naruszają normy"

Rosjanie od wielu miesięcy zgłaszają zastrzeżenia do jakości naszych jabłek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

Według Federalnej Służby Nadzoru Fitosanitarnego - polscy producenci naruszają obowiązujące w Rosji standardy. W pierwszej kolejności rosyjskim embargiem mogą zostać objęte jabłka.

Rosjanie od wielu miesięcy zgłaszają zastrzeżenia do jakości polskich jabłek. W ostatnich dniach nie wpuścili na swój rynek kilkuset ton tych owoców. Rossielchoznadzor już zapowiedział, że rozważy wprowadzenie zakazu importu jabłek z Polski.

Jak informuje agencja Interfax - przygotowywane są już decyzje dotyczące ograniczenia importu polskiej kapusty. Zakaz najprawdopodobniej zostanie wprowadzony 30 lipca.

Eksperci szacują, że Polska sprzedaje na rosyjskim rynku około 60 tysięcy ton różnych gatunków kapusty i kalafiorów. Wcześniej Moskwa wprowadziła embargo na dostawy polskiej wieprzowiny oraz produktów zawierających świńskie mięso.

Czytaj więcej w Money.pl
Odpowiedź Rosji? Zakaże eksportu naszej... _ - W czasie kontroli produktów pochodzących z Polski odkryto wciornastka zachodniego _- poinformowała służba nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego.
"Sankcje mogą ograniczyć Polski eksport" -_ Rosja może uderzyć retorsjami w te kraje, w które będzie najłatwiej uderzyć. To znaczy w Ukrainę i Polskę _- uważa główny analityk firmy Xelion Piotr Kuczyński.
Unia podjęła decyzję - uderzy w rosyjską gospodarkę W sprawie sankcji dla Moskwy porozumieli się ambasadorowie 28 krajów na spotkaniu w Brukseli. Wcześniej Władimir Putin mówił, że nie boi się restrykcji. Rosyjscy analitycy byli innego zdania. - _ W ciągu godziny znajdziemy się w średniowieczu _ - tłumaczyli.
Tagi: sankcje dla rosji, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz