Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
promowane
12.07.2010 11:51

OPOLAGRA 2010

W dniach 11- 13 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim k. Opola odbyła się VII edycja wystawy Opolagra 2010. Opolagra to wystawa maszyn i urządzeń rolniczych, a...

Podziel się
Dodaj komentarz

W dniach 11- 13 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim k. Opola odbyła się VII edycja wystawy Opolagra 2010. Opolagra to wystawa maszyn i urządzeń rolniczych, a także środków do produkcji zwierzęcej i roślinnej. Produkty zaprezentowało blisko 200 wystawców.

Głównym elementem wystawy były pokazy maszyn rolniczych. O podstawowych parametrach technicznych i rozwiązaniach konstrukcyjnych stosowanych w danym sprzęcie nówił dr hab. Jacek Przybył z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu., który zarazem był prowadzącym pokazy. Jako pierwsze próbkę swoich możliwości zaprezentowały opryskiwacze przyczepiane Unii Group - Europa II 2518, Lemken - Albatros 30 i Hardi Commander 4400 i. Oglądający mieli szansę zobaczyć podczas przejazdu jak zachowuje się ukłąd stabilizacji belki polowej po wjeździe na przeszkodę. Dalsza część pokazów zdominowana została, przez prezentację sprzętu zielonkowego. Można było zobaczyć maszyny rolnicze tj. kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające i owijarki. Następnie na polu pokazowym zaprezentowane zostały różnego rodzaju sprzęty uprawowe, w tym zestawy do bezkorkowej uprawy gleby, zestawy uprawowo - siewne i pługi obracalne.

Nowością, która pojawiła się na wystawie były przygotowane tory, na których każdy z zainteresowanych mógł osobiście przetestować ciągnik z ładowaczem czołowym lub ładowarkę.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wpływu ciśnienia powietrza w oponach na zużycie paliwa, zorganizowany przez firmę Danecki & Suchy. Przedstwaiono to na przykładzie ciągnika Same Iron 140 z zamontowanymi oponami Michelin Multibib i zestawu uprawowo - siewnego Kuhn Speedliner C 3000.

Tematem wiodącym Opolagry było rolnictwo precyzyjne. Światowi liderzy w tej dzeiedzinie przedstawili najnowsze osiągnięcia w sterowaniu ciagnikiem.Było to możliwe na specjalnie przygotowanych forach.

Przedstawiciele John Deere przybliżyli ofertę tego producenta i przedstawili ciągniki rolniczez systemem GPS. Na forum zorganizowanym przez przedstawicieli firmy Agrocom można było się dowiedzieć, w jaki sposób redukować koszty produkcji roślinnej z zastosowaniem GPS.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz