Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
25.03.2015 07:31

Pasieka - pomysł na biznes i nie tylko

Coraz częściej rolnicy narzekają na niskie plony, których powodem jest brak owadów zapylających rośliny. Jak wiadomo ilość pszczelich rojów w ostatnim czasie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Coraz częściej rolnicy narzekają na niskie plony, których powodem jest brak owadów zapylających rośliny. Jak wiadomo ilość pszczelich rojów w ostatnim czasie wyraźnie spadła, co nie nastraja optymistycznie. Dlatego też coraz częściej proponuje się rolnikom zakładanie własnych pasiek, które nie tylko wspomogą ich uprawy, ale dodatkowo zasilą budżet gospodarstwa rolnego.

Pszczoły na polach, w sadach i ogrodach

Pszczoły są niezbędne do zapylania większości roślin. Stąd też doskonałym pomysłem jest posiadanie kilku uli w ogrodach czy sadach, gdzie owady będą miały dość pożywienia dla siebie, a równocześnie spełnią swoją rolę w zapylaniu roślin. Już jeden rój pszczół znacznie pomaga rolnikowi w uprawach, więc warto zastanowić się nad założeniem własnego ula.

Produkty pszczele

Dla posiadaczy wielohektarowych upraw owocowo-warzywnych, pszczoły to przede wszystkim sojusznicy w pracy. Warto jednak wspomnieć o tym, że w ulu produkowanych jest wiele substancji, które można wykorzystać zarówno na domowe potrzeby jak i przeznaczyć do dalszej dystrybucji. Najczęściej zbieranym i sprzedawanym produktem jest oczywiście miód, niemniej jednak również inne wyroby pszczelego roju są warte zainteresowania. Przykładem jest mleczko pszczele, które jest bardzo cenione w medycynie naturalnej oraz kosmetologii (więcej informacji można znaleźć na stronie www.mleczko-pszczele.pl . Ponadto wiele firm poszukuje również wosku pszczelego, propolisu, nektaru czy pierzgi. Ponieważ produkty te powstają w ulu w niewielkich ilościach ich ceny są dość wysokie.

Sprzedaż produktów z ula

Produkty pszczele można sprzedawać na własną rękę, jeśli jest ich niewiele, albo poszukać firm skupujących je. Zarówno w jednym jak i w drugim wypadku handel produktami pszczelimi z pewnością będzie opłacalny.

Jak zatem widać posiadanie własnej pasieki może przynieść wiele wymiernych korzyści ich właścicielowi. Tym samym warto zastanowić się nad założeniem ula, ponieważ może okazać się to całkiem intratnym pomysłem na biznes.

Tagi: wyróżnione, aktualności, informacje, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz