Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ceny owoców i warzyw
27.07.2016 07:22

Plantatorzy rozczarowani cenami skupu owoców. Ale nie wszyscy mają prawo narzekać

W tym roku z dużym wyprzedzeniem informowali o drastycznie niskich plonach (o 40 proc. mniejszych niż przed rokiem) i oczekiwaniu w związku z tym wyższej ceny w zakładach przetwórczych. Bez sukcesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(böhringer friedrich/wikimedia (CC BY-SA 2.5))

Producenci wiśni i porzeczek narzekają na niskie ceny w skupach i wygląda na to, że wkrótce dołączą do nich kolejne grupy - alarmuje Związek Sadowników RP. Są jednak producenci, dla których ten rok będzie udany.

W tym roku plantatorzy porzeczek z dużym wyprzedzeniem informowali o drastycznie niskich plonach (o 40 proc. mniejszych niż przed rokiem) i oczekiwaniu w związku z tym wyższej ceny w zakładach przetwórczych. Bez sukcesu.

Teraz protesty zaczynają producenci wiśni, ale wiele wskazuje na to, że nie będą ostatni. "Proponowane ceny oraz prognozy na kolejne gatunki są kpiną w stosunku do kosztów produkcji" - napisał Związek Sadowników RP w oświadczeniu.

W tym sezonie nie wszyscy producenci mają powody do narzekań. Według Mariusza Dziwulskiego, analityka banku BGŻ BNP Paribas, kolejny dobry rok odnotowali producenci malin i truskawek.

Tagi: ceny owoców i warzyw, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2016

WacławJak skupią od rolnika za 1zł/kg, pośrednik podciągnie do 3zł do hurtowni, ta do 5zł do sklepikarza, a ten do 6zł do kupca finalnego. Ot życie. Zawsze … Czytaj całość

27-07-2016

MARIAKTO W KONCU ZAJMIE SIE OGROMNYMI ZAROBKAMI POŚREDNIKÓW MIEDZY ROLNIKIEM A SPRZEDAWCĄ ?

27-07-2016

konsumentPanowie producenci, zrzeszajcie się w grupy i sami produkujcie dżemy, soki i inne przetwory. Zarobicie więcej i zatrudnicie swoje rodziny. Pozdrawiam.

Rozwiń komentarze (25)