Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska będzie eksportowac jabłka do Chin? Minister Jurgiel: możliwe ważne porozumienie

0
Podziel się:

- Jest szansa, że przewodniczący Xi Jinping będzie chciał kilka porozumień podpisać. Wierzę, że jednym z nich będzie sprawa polskiego rolnictwa - dodał.

Polska będzie eksportowac jabłka do Chin? Minister Jurgiel: możliwe ważne porozumienie
(PAP/Paweł Supernak)

Podczas zbliżającej się wizyty w Polsce prezydenta Chin może dojść do podpisania ważnego porozumienia z naszym krajem dotyczącego rolnictwa. Taką deklarację złożył w czwartek przebywający z wizytą w Szanghaju szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Minister wziął udział w uroczystej inauguracji targów rolno-spożywczych SIAL 2016.

W tym roku Polska ma status gościa honorowego targów. To dowód uznania dla ekspansji polskich producentów żywności na chińskim rynku. Z roku na rok jest ich coraz więcej, choć w skali możliwości Chin i potencjału Polski, skala handlu jest wciąż niewielka.

Minister Krzysztof Jurgiel zasugerował, że już niedługo może dojść do podpisania ważnego porozumienia między Polską i Chinami. - Jest szansa, że przewodniczący Xi Jinping będzie chciał kilka porozumień podpisać. Wierzę, że jednym z nich będzie sprawa polskiego rolnictwa - dodał.

Minister Krzysztof Jurgiel nie chciał sprecyzować, o jaką branżę chodzi, choć nieoficjalnie mówi się o porozumieniu w sprawie uzyskania zezwoleń na eksport jednego z produktów branży owocowej. Polska od 2 lat intensywnie zabiega o możliwość eksportu jabłek do Państwa Środka. W targach SIAL 2016 bierze udział ponad 80 firm z Polski.

Zobacz także: Prezes niemieckiej spółki krytykuje polityków. "Bierzmy przykład z Polaków"

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)