Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska tranzytowy kraj dla zbóż?

0
Podziel się:

Producenci zwracają uwagę na potrzebę poprawy eksportowych możliwości zbóż. Za koniecznością taką przemawiają rosnące zbiory oraz duży tranzyt przez nasz kraj.

Polska tranzytowy kraj dla zbóż?

Prezes Krajowej Federacji Producentów Zbóż Rafał Mładanowicz powiedział, że dalej trwa dyskusja nad zbudowaniem portu.
Przewiduje ze z pewnością do końca roku wiedzieć będziemy o lokalizacji w Gdańsku w starym europorcie . Cały czas rzecz jest realna i na wyciągnięcie ręki. Są to strategiczne rozwiązania dla Polski na całe lata. Potrzebne jednak jest zaangażowanie resortu. Spotkałem się 18 listopada z ministrem Markiem Sawickim i otrzymałem zapewnienie, że ministerstwo będzie nas wspierać. Rozmowy mają być przeprowadzone z Ministerstwem Skarbu Państwa. Czekamy na ich wynik.
Ministerstwo Rolnictwa tydzień temu poinformowało o zorganizowaniu spotkania z przedstawicielami producentów i przetwórców zbóż oraz rzepaku.
Powiedziano na nim, że są duże zbiory i wzrasta poziom zagranicznego handlu.
W związku z tym istnieje potrzeba rozwoju infrastruktury przeładunkowej i magazynowej zarówno w portach oraz w wewnątrz kraju posiadającej odpowiednie połączenia komunikacyjne.
Aby podołać istniejącym wyzwaniom niezbędne jest współdziałanie uczestników rynku, którzy muszą być odpowiednio zorganizowani aby sprostać takim przedsięwzięciom - ministerstwo podało w komunikacie po spotkaniu i zapewnili, że czekają na propozycje.

promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)