Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izwiestia
20.08.2014 08:35

Polska weźmie udział w World Food Moscow?

Gazeta Izwiestia przypomina, że Polska jest tradycyjnie jednym z głównych dostawców żywności do Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Food Moscow/CC/Flickr)

Polska nie zamierza rezygnować z udziału w imprezie targowo- wystawienniczej World Food Moscow. Rosyjski dziennik _ Izwiestia _ informując o tym zwraca uwagę, że Polskę wraz z innymi krajami UE objęły rosyjskie sankcje na produkty żywnościowe.

Gazeta przypomina, że Polska jest tradycyjnie jednym z głównych dostawców żywności do Rosji. W roku ubiegłym eksport naszych produktów spożywczych do Rosji osiągnął wartość 1 miliarda 200 milionów euro.

_ Izwiestia _, powołując się na niewymienionego z nazwiska pracownika wydziału handlowego polskiej ambasady w Moskwie piszą, że Polska będzie miała swoje stanowisko w moskiewskim centrum wystawienniczym _ Ekspocentr _.

Zaś rosyjscy biznesmeni zostaną zaproszeni na kameralne spotkanie do ambasady. Według informacji gazety, na to spotkanie nie zostali jednak zaproszeni przedstawiciele rosyjskich władz. _ Gubernatorzy i inni urzędnicy na spotkaniu nie są oczekiwani _- pisze gazeta.

Jednocześnie informuje, że organizację moskiewskiej imprezy targowo-wystawienniczej wspierają rosyjskie władze, w tym ministerstwo rolnictwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zagraniczne media z podziwem o Polakach _ Polacy odpowiadają z humorem na rosyjskie embargo - _pisze hiszpański dziennik El Mundo i dodaje: _ tysiące osób włączyły się w akcję (...), by pokazać, że nie boją się represji. _
Litwini wspierają Polskę. Protest w Wilnie Litwini zorganizowali w piątek akcję protestacyjną jabłko" przed ambasadą rosyjską w Wilnie. Kilkanaście osób przyszło tam z torbami, w których znajdowały się jabłka z Polski.
Rosjanie znowu w nas uderzają. Zarazą świń Rosyjska służba sądzi, że duża część przypadków zachorowań na terytorium Polski pozostaje niezarejestrowana, co poważnie zwiększa niebezpieczeństwo przedostania się choroby do sąsiednich państw.
Rolnicy mogą zgłaszać się po rekompensaty Odblokowane przez Komisję Europejską 125 mln euro to jedynie kwota na wstępne uspokojenie rynku.
Tagi: izwiestia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz