Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska żywność do USA. Ile ugrał minister rolnictwa w Waszyngtonie?

0
Podziel się:

- Głęboko wierzę, że w roku 2016 polskie jabłka będą obecne na amerykańskim rynku - powiedział minister Sawicki.

Polska żywność do USA. Ile ugrał minister rolnictwa w Waszyngtonie?
(Krystian Dobuszyński/Reporter)
bEKgUUwl

Minister rolnictwa Marek Sawicki (na zdjęciu) liczy na szybkie otwarcie amerykańskiego rynku na polski drób, jabłka i gruszki. Sawicki spotkał się w Waszyngtonie z szefem amerykańskiego Departamentu Rolnictwa Tomem Vilsackiem.

Po rozmowach Marek Sawicki wyraził przekonanie, że Amerykanie już w tym roku wydadzą zgodę na import polskiego drobiu. - Prace są zaawansowane, jesteśmy po amerykańskich inspekcjach w Polsce. Ich efekt był pozytywny - mówił minister rolnictwa podczas spotkania z polskimi dziennikarzami.

Sawicki poinformował, że Polska dołączyła także do grupy sześciu państw europejskich, które wystąpiły o pozwolenie na eksport do USA jabłek i gruszek. - Głęboko wierzę, że w roku 2016 polskie jabłka będą obecne na amerykańskim rynku - powiedział minister dodając, że Amerykanie obiecali przyspieszyć procedurę wydawania zgody na sprzedaż europejskich owoców na ich rynku.

bEKgUUwn

Minister wyraził przekonanie, że produkty żywnościowe z Polski znajdą nabywców na rynku amerykańskim, ponieważ są produktami wysokiej jakości.

Zobacz też: Ceny żywności w górę. Rosja już nie straszy

bEKgUUwO
wiadomości
kraj
KOMENTARZE
(0)