Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mleko
13.06.2015 09:14

Polskie mleko można sprzedawać w Indiach. Jest porozumienie

Negocjacje w tej sprawie trwały wiele lat. "To jeden z najludniejszych krajów świata".

Podziel się
Dodaj komentarz
(fotoizm/Flikckr (CC BY-NC 2.0))

Polskie mleko uzyskało odpowiednie świadectwa i może być sprzedawane na rynku indyjskim - podało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Resort podkreśla, że to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców, bo Indie są jednym z najludniejszych krajów świata.

- Strona indyjska potwierdziła zaakceptowanie weterynaryjnego świadectwa zdrowia dla mleka i produktów mlecznych. Oznacza to, że polscy producenci mleka i produktów mlecznych będą mogli sprzedawać swoje produkty na rynku indyjskim - poinformowało MRiRW po spotkaniu Polsko-Indyjskiej Wspólnej Grupy Roboczej ds. Przetwórstwa Rolno-Spożywczego i Rolnictwa.

Według resortu decyzja władz w Delhi wieńczy wieloletnie starania o dostęp polskiego mleka do indyjskiego rynku.

W przesłanym PAP komunikacie MRiRW przypomniało, że Indie to jeden z najludniejszych krajów świata. "Możliwość sprzedaży na nim wysokiej jakości polskich produktów stanowi olbrzymią szansę dla polskiego sektora rolno-spożywczego" - podkreślono.

Cytowany w komunikacie minister rolnictwa Marek Sawicki wyraził nadzieję, że tę szansę wykorzystają polscy przedsiębiorcy. Wskazał, że polskie służby weterynaryjne od lat intensywnie pracują nad otwarciem kolejnych rynków zbytu dla polskiej żywności.

- To dzięki temu eksport produktów rolno-spożywczych, mimo rosyjskiego embarga, rośnie. W tym roku liczymy, że przekroczy 25 mld euro - podkreślił.

Koniec mleczarstwa w Polsce?

Czytaj więcej w Money.pl
W ciągu dwóch lat trzecia pozycja w Europie Polska jest obecnie czwartym w Unii producentem mleka, po Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.
To ostatnia szansa na gigantyczne dopłaty Na dopłaty bezpośrednie dla rolników na lata 2014-2020 Polska ma zagwarantowane 23 mld 700 mln euro, a na 2015 r. - 3,5 mld euro.
Polska apeluje o podniesienie cen skupu mleka Sytuacja u rolników jest dramatyczna, ceny skupu mleka spadły nawet do 70-90 groszy za litr.
Tagi: mleko, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz