Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostatni moment na złożenie wniosku o pomoc klęskową

2
Podziel się:

Oferowane stawki dla rolników są wyższe, niż przed rokiem: Będzie to 900 złotych na hektar powierzchni upraw, w tym owocujących upraw drzew i krzewów owocowych.

Ostatni moment na złożenie wniosku o pomoc klęskową
(Bartosz Wawryszuk)

Jeszcze tylko w poniedziałek do północy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski od pomoc klęskową. Chodzi o odszkodowania za uprawy, które ucierpiały na skutek suszy, gradobić i huraganów. W całym kraju do pomocy zakwalifikowano około 50 tysięcy hektarów upraw.

Wiceszef resortu rolnictwa Jacek Bogucki zauważa, że oferowane stawki dla rolników są wyższe, niż przed rokiem: Będzie to 900 złotych na hektar powierzchni upraw, w tym owocujących upraw drzew i krzewów owocowych. - Dodatkowo też wypłacimy po 100 złotych na 100 metrów kwadratowych powierzchni upraw w szklarniach i tunelach foliowych - szacuje wiceminister.

Karolina Witka-Wilczek z departamentu wsparcia krajowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że do wniosków należy dołączyć również niezbędne dokumenty. Chodzi o kopię protokołu z oszacowanymi stratami sporządzonego przez komisję. Kopia musi być potwierdzona przez wojewodę. Wnioski można składać osobiście lub wysyłać pocztą - wtedy decyduje data stempla pocztowego.

Stawki są oszacowane dla upraw ubezpieczonych, dla pozostałych wynoszą o połowę mniej.

Wichury, gradobicia i susze najbardziej w tym sezonie dały się we znaki rolnikom w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Lubelszczyźnie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
cwa
7 lat temu
400 max zł a 200 zł jak nie było stać na ubezpieczenie bo się sprzedawało świnie po 3.5zł
Adeo
7 lat temu
jak są ubezpieczone to pomoc jest nie potrzebna z jakiej racji podatnicy mają pomagać rolnikom