Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ostatni dzwonek na pożyczkę dla rolników poszkodowanych przez embargo

Kwota pożyczki z Agencji nie będzie mogła przekroczyć wysokości zadłużenia. Rolnicy otrzymają pieniądze w dwóch ratach. Chodzi głównie o małe i średnie gospodarstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporters / GYS/REPORTER)

Tylko do soboty rolnicy mogą wnioskować do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o nawet 10-letnią pożyczkę na spłatę zadłużeń. Wsparcie ma pomóc producentom, poszkodowanym przez skutki rosyjskiego embarga oraz spadek cen surowców rolnych. Dotyczy ono producentów mleka, świń oraz owoców i warzyw.

Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki przypomina, że do oddziałów terenowych Agencji należy dostarczyć nie tylko wniosek o pożyczkę, ale i komplet dokumentów. - Chodzi o dokumenty potwierdzające istnienie zobowiązania czy kopię rachunków potwierdzających, że gospodarstwo borykało się z obniżką dochodów przez spadek cen - powiedział wiceminister. - Niektóre z tych dokumentów należy uzyskać w innych instytucjach, dziś i jutro można się jeszcze o nie starać - wskazuje Jacek Bogucki.

Kwota pożyczki z Agencji nie będzie mogła przekroczyć wysokości zadłużenia. Rolnicy otrzymają pieniądze w dwóch ratach. Chodzi głównie o małe i średnie gospodarstwa - dodaje Jacek Bogucki.

- Biorąc pod uwagę ten trudny okres, znaczna część gospodarstw ma problemy finansowe i my chcemy te problemy złagodzić - powiedział wiceminister. -To jest pomoc, która jest na wsi pożądana. Bywa, że takie kłopoty potrafią zrujnować dobrze prosperujące młode gospodarstwa - dodał Jacek Bogucki.

Pierwsza rata pożyczki trafi do rolników jeszcze w tym roku. Kolejna w roku 2017.

Tagi: agencja restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2016

Konopielka przewidziałaTylko rolnik zadłużony nie dotyka się do żony.

17-10-2016

cwato tylko na zaległości w krusie i na kwoty mleczne lipa

25-10-2016

wojasWQ czym rolnicy s, a poszkodowani.. może tylko w tym ,że nie umieją się zorganizować i samodzielnie sprzedać swoich wyrobów. Rolnik to woli wypić … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)