Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
12.02.2016 07:29

Premiera Husqvarna: koncept Ramus w Polsce - przyszłość inteligentnych miast i profesjonalnej architektury krajobrazu

Inteligentne miasta są odpowiedzią na pędzący postęp cywilizacyjny i technologiczny. Miejskie aglomeracje potrzebują efektywnych rozwiązań, które pozwalają...

Podziel się
Dodaj komentarz

Inteligentne miasta są odpowiedzią na pędzący postęp cywilizacyjny i technologiczny. Miejskie aglomeracje potrzebują efektywnych rozwiązań, które pozwalają lepiej gospodarować zasobami naturalnymi i podnoszą komfort życia mieszkańców. Nowoczesne technologie otaczają nas i stały się integralnym elementem naszego życia. Rozwój sprawił, że urządzenia zaczęły się z nami komunikować i potrafią przekazywać informację między sobą. Określenie "connectivity" stało się także nieodzownym elementem w dziedzinie pielęgnacji zieleni.

Rozwiązania technologiczne w inteligentnych miastach to nie tylko poprawa komfortu życia jego mieszkańców. To także zwiększenie wydajności pracy i nowoczesne rozwiązania dla biznesu. Technologia pozwala nam dziś na tworzenie maszyn, które komunikują się z nami i usprawniają nasze życie. Husqvarna od zawsze patrzyła w przyszłość. Dziś prezentuje prototyp inteligentnej baterii litowej ze zintegrowanym modułem Bluetooth (_ "connected battery"). _ Inteligenta bateria pozwoli użytkownikowi maszyn Husqvarna zbierać cenne informacje o ich działaniu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo baterię można połączyć ze smartfonem lub smartwatchem w celu przesyłania informacji operatorowi danego sprzętu lub pozostałym członkom jego zespołu np. innym operatorom, managerom, technikom, czy dilerom. _ "To jedyne rozwiązanie na rynku pozwalające na komunikowanie się baterii z urządzeniem, które zasila. Inteligentna bateria oraz koncepcyjny projekt nożyc do żywopłotu to dowód na to, że firma Husqvarna stawia kolejne kroki milowe w
segmencie produktów do pielęgnacji zieleni" _- powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer Husqvarna Poland.

Dzięki możliwościom przesyłania danych w czasie rzeczywistym, firmy zajmujące się architekturą krajobrazu mogą zmaksymalizować produktywność swoich narzędzi i pracowników. Koniec z przestojami i nieoczekiwanymi przeglądami parku maszyn. Urządzenie same poinformuje managera lub technika o konieczności przeprowadzenia niezbędnych napraw i konserwacji. Operator zyska możliwość doskonalenia swoich umiejętności dzięki informacjom zwrotnym pobieranym z urządzenia. Inteligentne rozwiązania zwiększają także bezpieczeństwo zarówno przed kradzieżą, jak i przed skorzystaniem z maszyny przez niepowołane osoby. Dodatkowo od teraz członkowie zespołów będą mogli się lepiej ze sobą komunikować,a osoba zarządzająca lepiej zaplanować dzień pracy.

Husqvarna Ramus⢠- koncepcyjny projekt przyszłości

Chcąc pokazać możliwości, jakie dostarcza nam dostępna nowoczesna technologia firma Husqvarna postanowiła przygotować koncepcyjne nożyce przyszłości. Projekt Ramus to futurystyczny projekt inteligentnych, bardzo lekkich nożyc do żywopłotu działających
w oparciu o technologie, które wykorzystano w prototypie inteligentnej baterii. Koncept odzwierciedla możliwości technologiczne oraz kierunki, w których podążać będzie rozwój maszyn do pielęgnacji zieleni. "Smart city" to w tym przypadku połączenie technologii inteligentnej baterii, designu i nowoczesnego spojrzenia na prace w zakresie pielęgnacji zieleni.

Prototyp inteligentnej baterii i koncepcyjny projekt Husqvarna Ramus⢠zaprezentowany został w Polsce 11 lutego podczas konferencji prasowej: Inteligentne miasta według firmy Husqvarna. Koncept odwiedza tej zimy różne rynki na świecie. W Polsce od 11 lutego jest dostępny dla mediów przez kilkanaście kolejnych dni. Będzie także prezentowany na Targach Gardenia na stoisku firmy Husqvarna pod koniec lutego. Inteligentna bateria jest obecnie przedmiotem procedury patentowej.

**

Husqvarna Fleet Services (HFS) - rozwiązania dla biznes**

Husqvarna jest pierwszą firmą, która wprowadziła rozwiązania z zakresu _ connectivity _ do mechanicznego sprzętu ogrodniczego. W 2014 r. zaprezentowano Husqvarna Fleet Services - platformę usług internetowych, która zapewnia wsparcie osobom zawodowo zajmującym się architekturą krajobrazu, dostarczając im dane z inteligentnych czujników zamontowanych w urządzeniu. Celem firmy jest zintegrowanie nowej baterii z platformą Husqvarna Fleet Services, zaraz po jej rynkowej premierze. Od dziś Husqvarna udostępniła HFS również w postaci aplikacji na smartfony, która dla operatorów sprzętu stanowić będzie dodatkową pomoc, a w przypadku zespołów przyczyni się do ich większego zaangażowania w pracę. Jedną z możliwości oferowanych przez aplikację jest udostępnianie kierownikom zespołów i operatorom mapy z informacjami na temat przydzielonych zadań, a nawet zapisywanie i zgłaszanie potencjalnych źródeł nowych zleceń, które operatorzy mogą odkryć w trakcie pracy.

HFS to przykład wykorzystania nowoczesnych technologii w biznesie, ale także pod kątem wydajności, zarządzania czasem i ludźmi, efektywnością pracy, ergonomią pracy, zarządzaniem parkiem maszyn. Ma to wpłynąć na efektywniejsze prowadzenie biznesu w danym sektorze.

Smart and Silent City - urządzenia bateryjne w służbie pielęgnacji zieleni

Husqvarna stworzyła serie profesjonalnych maszyn akumulatorowych o wydajności porównywalnej do urządzeń spalinowych. Wśród produktów zasilanych wydajną baterią litowo-jonową znalazły się pilarki, nożyce do żywopłotu, wykaszarki, kosiarka oraz dmuchawy. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego wyeliminowano w nich bezpośrednią emisję zanieczyszczeń, zredukowano także hałas oraz drgania generowane przez silniki spalinowe. Zredukowany został również zakres prac konserwacyjnych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji. To rozwiązanie jest już dostępne na rynku i stanowi kolejny element poprawiający komfort naszego życia, wpisując się w idee inteligentnych miast przyszłości.

**

Automower - Technologia pielęgnowana od ponad 20 lat**

Kolejnym dowodem na to, że firma Husqvarna zawsze patrzyła perspektywicznie na możliwości technologiczne w pielęgnacji zieleni jest pierwsza na świecie automatyczna kosiarka Automower. Produkt rozwijany jest od 1995 rok i był wielokrotnie nagradzany na całym świecie. Zastosowanie nowoczesnej technologii oraz lata doświadczenia pozwoliły na zaprojektowanie maszyn, które są wydajne, ciche i przyjazne środowisku. Rodzina kosiarek Automower to w pełni zautomatyzowane roboty koszące. Potrafią wykonać cała pracę związaną z koszeniem, dzięki czemu ogród pozostanie miejscem wypoczynku i relaksu.

_ _

_ Zdjęcia oraz materiał wideo dostępne są na: __ http://www.husqvarna.com/silentcity _

_ Źródło : Informacja prasowa _

Tagi: wyróżnione, aktualności, informacje, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz