Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty rolników. Cztery rolnicze blokady pozostają na noc

0
Podziel się:

Rolnicy domagają się wypłaty rekompensat za zniesienie kwot mlecznych, wprowadzenia dopłat do produkcji trzody chlewnej oraz odszkodowania za straty spowodowane w uprawach przez dziki.

Protesty rolników. Cztery rolnicze blokady pozostają na noc
(PAP/Marcin Bielecki)
bEJfdIdN

W czterech miejscach na wschodzie kraju rolnicy kontynuują swój protest na drogach. Blokady pozostaną tam po raz kolejny również przez całą noc.

Zablokowana jest droga krajowa numer 2 w Zdanach pod Siedlcami, krajowa 19-tka w Zabłudowie niedaleko Białegostoku, skrzyżowanie dróg numer 19 i 63 w Radzyniu Podlaskim oraz droga numer 62 w pobliżu mostu na rzece Bug we Frankopolu. W Knyszynie, Międzyrzecu Podlaskim oraz Jabłoniu rolnicy po kilku godzinach zeszli z dróg. W tej chwili ruch odbywa się tam normalnie.

Jutro w południe w Zdanach odprawiona zostanie specjalna msza święta dla protestujących. Mają na nią przyjechać uczestnicy blokad z innych części kraju. Wówczas ma także zapaść decyzja odnośnie dalszego przebiegu i formy protestu.

bEJfdIdP

Blokady trwają już blisko tydzień. Rolnicy domagają się spełnienia kilku postulatów. Najważniejsze z nich to wypłata rekompensat za zniesienie kwot mlecznych, wprowadzenie dopłat do produkcji trzody chlewnej oraz odszkodowania za straty spowodowane w uprawach przez dziki.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJfdIeq
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)