Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd resortów. Jurgiel chwali się eksportem jabłek do Chin

3
Podziel się

Trwa przegląd resortów. Na dywaniku u premier Szydło stawił się minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. - Podstawowym celem polityki rolnej państwa jest, aby rolnictwo było stabilne ekonomicznie, ekologicznie i społecznie - powiedział w poniedziałek. Dodał, że jednym z celów resortu są prace nad Wspólną Polityką Rolną po 2020 r.

Przegląd resortów. Jurgiel chwali się eksportem jabłek do Chin
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bEpxIHMB

- Celem podstawowym polityki rolnej państwa jest, aby rolnictwo było stabilne ekonomicznie, ekologicznie i społecznie, a obszary wiejskie, aby były miejscem do godnego zamieszkania ludzi do pracy i wypoczynku. Taki cel chcemy zrealizować w naszej polityce rolnej - powiedział Jurgiel w poniedziałek na konferencji prasowej po spotkaniu z premier Beatą Szydło w ramach przeglądu resortów.

Jurgiel wskazał, że priorytety resortu na 2017 rok są zawarte w ośmiu obszarach. - Pierwszy obszar to Wspólna Polityka Rolna i współpraca międzynarodowa. Tutaj w roku ubiegłym udało się udostępnić (na eksport) 27 rynków rolnych - powiedział. Dodał, że udało się podpisać porozumienie w sprawie sprzedaży jabłek do Chin.

Jak mówił minister, ważny jest pakiet ustaw dotyczący uproszczenia Wspólnej Polityki Rolnej. - Ważnym zadaniem jest Wspólna Polityka Rolna po roku 2020. Mamy przygotowane stanowisko, rozpoczęły się konsultacje - powiedział.

bEpxIHMD

Minister przypomniał, że powołał Radę Dialogu Społecznego, w skład której wchodzi ponad 100 przedstawicieli, ponad 100 organizacji. - Rada Dialogu Społecznego w ciągu roku była partnerem, który współtworzył rozwiązania, które wprowadzaliśmy w życie - mówił minister.

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjrzy się zyskom i kosztom działania spółek Skarbu Państwa w branży rolno-spożywczej - poinformował Krzysztof Jurgiel

- Ten rok będzie podporządkowany przeglądowi spółek Skarbu Państwa i minimalizacji kosztów ich funkcjonowania - zapowiedział Jurgiel. Dodał, że resort będzie prowadził analizę możliwości łączenia spółek pod kątem uzyskania z nich większych dywidend.

Minister przypomniał, że od stycznia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przejęło kilkadziesiąt spółek Skarbu Państwa, w tym Krajową Spółkę Cukrową.

bEpxIHMJ

Resort przejął spółki nadzorowane wcześniej przez likwidowane Ministerstwo Skarbu Państwa na mocy rozporządzenia rządu z 3 stycznia.

bEpxIHNe
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
nieKRWIOPIJCA
4 lata temu
Dłubacz w nosie i mistrz od podwody -dla ŁOJCA -przeuczciwego inaczej
SQ
4 lata temu
Jabłka załatwił Bayer full nie jurgiel
St4.46
4 lata temu
Dzięki Szyszko mamy w Polsce najwięcej węgla kamiennego,brunatnego, lupkow roponosnych i wód geotermalnych. Gdyby nie Szyszko tych bogactw by nie było.Taki jest sens wypowiedzi tego pożal się Boże ministra. To kompromitacja. Czy Jarek i Szydlo tego nie umieją zinterpretować. Dno kompletne taki gość na stanowisku
bEpxIHNf