Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
promowane
27.11.2014 10:49

Przybywa ocenianych krów

Jak wynika z danych Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka wzrasta liczba krów podlegających ocenie użytkowości mlecznej. To bardzo dobry...

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak wynika z danych Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka wzrasta liczba krów podlegających ocenie użytkowości mlecznej. To bardzo dobry prognostyk dla rozwoju hodowli polskiej.
Jak podaje PFHBiPM liczba krów które są objęte oceną użytkowości mlecznej na koniec sierpnia 2014 wyniosła 742 929 szt. Populacja krów ocenianych w Polsce stanowi obecnie ponad 32% ogólnej liczby mlecznych krów. Przybywa zarówno ilość krów ocenianych, jak i liczba stad objętych oceną.
Jest to nadal stosunkowo niski wynik, ale obecnie zadowalający ze względu na tendencję spadkową pogłowia krów w Polsce. Niestety populacja krów w czerwcu 2014 zmalała o 2% w porównaniu do analogicznego okresu rok temu. Liczba mlecznych krów uzyskała poziom ok. 2309 tys. sztuk.
Wzrost liczby krów objętych oceną użytkowości mlecznej świadczy o rosnącej świadomości hodowców, którzy poszerzyć chcą wiedzę na temat własnych zwierząt. Informacje zawarte w raportach wynikowych ułatwiają znacznie zarządzanie stadem mlecznego bydła. Dotyczy to szczególnie oceny poprawności żywienia, oraz kontroli rozrodu.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz