Notowania

promowane
13.06.2011 14:19

Przyjmowanie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich - zakończone

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich rolnicy mogli składać od 15 marca do 16 maja 2011 r. Podobnie jak w latach poprzednich złożenie wniosków...

Podziel się
Dodaj komentarz

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich rolnicy mogli składać od 15 marca do 16 maja 2011 r. Podobnie jak w latach poprzednich złożenie wniosków przedłużono do 10 czerwca. W przypadku złożenia wniosku po 16 maja za każdy dzień roboczy opóźnienia wysokość dopłat pomniejszana zostanie o 1 procent.
Wnioski składać można było osobiście w biurach powiatowych ARiMR, za pomocą poczty lub Internetu.
Dotychczas biura powiatowe ARiMR zarejestrowały blisko 1, 400 mln wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2011 r. 26,4 tys. wniosków zostało złożonych po 16 maja, a to oznacza, że rolnicy którzy nie dotrzymali terminu otrzymają niższe dopłaty bezpośrednie o 1 procent za każdy roboczy dzień zwłoki.
Do ARiMR trafiło około 110,3 tys. wniosków o przyznanie wsparcia w ramach "Programu rolnośrodowiskowego".
Nabór wniosków jest ósmym z kolei, w którym rolnicy mogą ubiegać się o płatności bezpośrednie będące głównym instrumentem Wspólnej Polityki Rolnej realizowanej przez UE.
Na jednym formularzu rolnicy mogli ubiegać się o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania, oraz płatności z tytułu realizacji przedsięwzięć rolno środowiskowych i poprawy dobrostanu zwierząt oraz płatności rolno środowiskowej.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz