Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ptasia grypa
30.12.2016 18:47

Nowe przypadki ptasiej grypy w Polsce. Najwięcej ognisk choroby w lubuskiem

Siedemnaste ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 stwierdzono w gospodarstwie przyzagrodowym położonym w miejscowości Dąbrowa Tarnowska (województwo małopolskie), gdzie było 7 sztuk kur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Katie Brady/flickr (CC BY-SA 2.0))

Główny Lekarz Weterynarii poinformował w piątek o wystąpieniu dwóch kolejnych ognisk ptasiej grypy w naszym kraju: w województwie małopolskim, w lubuskim. W sumie w Polsce jest już 18 ognisk tej choroby, najwięcej w województwie lubuskim.

Siedemnaste ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 stwierdzono w gospodarstwie przyzagrodowym położonym w miejscowości Dąbrowa Tarnowska (gmina Dąbrowa Tarnowska, powiat dąbrowski, województwo małopolskie), gdzie było 7 sztuk kur. Obecność wirusa potwierdziły wyniki badań Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

Osiemnaste ognisko grypy ptaków (podtyp H5N8) wykryto w gospodarstwie położonym w miejscowości Stare Polichno (gmina Santok, powiat gorzowski, województwo lubuskie), gdzie znajdowało się ponad 23,5 tys. indyków. Gospodarstwo to znajduje się w obrębie wyznaczonego wcześniej obszaru zagrożonego dla gospodarstwa w gminie Deszczno, gdzie stwierdzono na początku grudnia br. pierwsze ognisko tej choroby.

Służby weterynaryjne wdrażają w gospodarstwach wszystkie procedury zwalczania, przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu - poinformowała Inspekcja Weterynaryjna.

Tagi: ptasia grypa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2016

HfhfTen kurak ma tak inteligentne spojrzenie... Hipnotyzujace...

04-01-2017

sien[QUOTE] Stare Polichno i Deszczno znajdują się w sąsiedztwie rezerwatu dzikich ptaków Ujście Warty. [/QUOTE]

Rozwiń komentarze (2)