Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dopłaty dla rolników
28.01.2015 09:27

Rekompensaty dla rolników. Sawicki nie da rolnikom na to pieniędzy

Minister uważa, że żądanie rolników przeprowadzenia rozmów z premier Ewą Kopacz są nieuzasadnione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Dobuszyński/Reporter)

Ministerstwo nie da rolnikom rekompensat za szkody dzików- mówił w radiowej Jedynce szef resortu Marek Sawicki. Wśród postulatów, o których związkowcy chcą rozmawiać z premier są rekompensaty między innymi za zniszczone uprawy przez dziki, dwuletni zakaz uboju rytualnego czy niskie ceny rynkowe mięsa wieprzowego.
Marek Sawicki apelował do szefa związkowców o wystąpienie na drogę prawną w sprawie szkód rolniczych.

Minister uważa, że żądanie rolników przeprowadzenia rozmów z premier Ewą Kopacz są nieuzasadnione. Podkreślił, że rozmawiał w tej sprawie z liderem rolniczych OPZZ Sławomirem Izdebskim.

Dopłaty do hodowli trzody chlewnej niemożliwe

Zamiast tego, rolnicy mogą liczyć na unijne dopłaty inwestycyjne. Przypomniał, że do zagospodarowania będzie 60 tysięcy euro dla inwestycji w małych gospodarstwach rolnych oraz od 200 do 900 tysięcy euro do modernizacji średnich gospodarstw. Jego zdaniem, taki zastrzyk finansowy obniżyłby w przyszłości koszty produkcji w danym gospodarstwie.

Odnosząc się do zapowiadanych przez przedstawicieli OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych protestów w razie braku rozmów z premier Ewą Kopacz, gość Sygnałów Dnia podkreślił, że _ na drogach nie ustali się cen _. Dodał, że takie działania zupełnie niepotrzebnie wiodą rolników na manowce.

_ - Wychodząc na przeciw potrzebom rolników, resort rolnictwa wraz z organizacjami rolniczymi i Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powinien jak najszybciej poinformować zainteresowanych o tym, jakie są możliwości uzyskania wsparcia finansowego _ - mówił minister Sawicki.

Przypomniał, że w najbliższych sześciu latach do wzięcia jest 42,5 mld euro. Ten, kto dobrze przygotuje wniosek może uzyskać 700 tysięcy euro - zaznaczył Marek Sawicki.

Czytaj więcej w Money.pl
Dodatkowe pieniądze dla rolników. 152 mln zł W przyszłym tygodniu ruszy zwrot środków pobieranych od hodowców objętych dyscypliną finansową przy ubiegłorocznych dopłatach.
Dopłaty dla rolników. Nowe zasady rządu Nowe przepisy kładą nacisk na ekologię i zachowanie w dobrym stanie środowiska naturalnego.
Rolnicy dostaną ponad 14 mld złotych W pierwszej kolejności wypłaty mają dostać ci, którzy ponieśli straty z powodu...
Tagi: dopłaty dla rolników, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz