Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnictwo w polsce
05.08.2016 08:11

Rolnictwo w Polsce. Jesteśmy drobiową potęgą

Największa produkcja w Europie, wysoka jakość i przystępne ceny. To główne cechy polskiego rynku drobiarskiego. Perspektywy rozwoju są również obiecujące, ponieważ wzrasta popyt w kraju i za granicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Katie Brady/flickr (CC BY-SA 2.0))

Szef Krajowej Rady Drobiarstwa Rajmund Paczkowski wskazuje, że polski sektor drobiarski z powodzeniem nawiązuje nowe kontrakty także poza krajami Unii Europejskiej. - Nowych kontrahentów przyciągamy smakiem i ceną - wskazuje.

- Nasza konkurencyjność bierze się z niższych cen paszy. Mamy urodzaj zboża, ono nie ma wysokich cen. Utrzymanie i hodowla zwierząt są tańsze niż na przykład w Czechach. Porcja drobiu zatem też jest tańsza i dostrzegają to kupcy - precyzuje Rajmund Paczkowski.

W Polsce rocznie produkuje się 2 miliony 300 tysięcy ton drobiu. Mimo tak dużej skali w ostatnim sezonie podaż zwiększyła się o niemal 7 procent. Rajmund Paczkowski podkreśla, że większość polskich kurczaków spożywana jest w Polsce.

- Na spożycie krajowe przeznaczanych jest ponad 60 procent ogólnej podaży. Niecałe 40 procent eksportujemy, głównie do krajów Unii. Brak reklamacji świadczy o wysokiej jakości naszych produktów - przekonuje prezes KRD. Głównymi odbiorcami polskiego drobiu są Niemcy oraz Holandia.

Tagi: rolnictwo w polsce, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2016

Adam z Krakowawidzialem jak na wsi hoduja kury, chodza po oborniku i zzeraja gów ienka i inne zespute brudy, a potem mówia ze ze zdrowego howu, po … Czytaj całość

05-08-2016

parodyNigdy nie zrównają bo bezrobocie poszybuje na na ok 40% żony rolników dostaną zasiłki a na to nie ma kasy! Składki zdrowotne rolnicy płacą!!! Dlaczego … Czytaj całość

05-08-2016

oja nie przypadkiem z najmniejszego uzywania mydla i najwiekszego rozmodlenia do semickich bozkow w calej UE?

Rozwiń komentarze (8)