Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rolnictwo w Polsce. Jesteśmy drobiową potęgą

8
Podziel się

Największa produkcja w Europie, wysoka jakość i przystępne ceny. To główne cechy polskiego rynku drobiarskiego. Perspektywy rozwoju są również obiecujące, ponieważ wzrasta popyt w kraju i za granicą.

Rolnictwo w Polsce. Jesteśmy drobiową potęgą
(Katie Brady/flickr (CC BY-SA 2.0))
bErVrEpx

Szef Krajowej Rady Drobiarstwa Rajmund Paczkowski wskazuje, że polski sektor drobiarski z powodzeniem nawiązuje nowe kontrakty także poza krajami Unii Europejskiej. - Nowych kontrahentów przyciągamy smakiem i ceną - wskazuje.

- Nasza konkurencyjność bierze się z niższych cen paszy. Mamy urodzaj zboża, ono nie ma wysokich cen. Utrzymanie i hodowla zwierząt są tańsze niż na przykład w Czechach. Porcja drobiu zatem też jest tańsza i dostrzegają to kupcy - precyzuje Rajmund Paczkowski.

W Polsce rocznie produkuje się 2 miliony 300 tysięcy ton drobiu. Mimo tak dużej skali w ostatnim sezonie podaż zwiększyła się o niemal 7 procent. Rajmund Paczkowski podkreśla, że większość polskich kurczaków spożywana jest w Polsce.

bErVrEpz

- Na spożycie krajowe przeznaczanych jest ponad 60 procent ogólnej podaży. Niecałe 40 procent eksportujemy, głównie do krajów Unii. Brak reklamacji świadczy o wysokiej jakości naszych produktów - przekonuje prezes KRD. Głównymi odbiorcami polskiego drobiu są Niemcy oraz Holandia.

bErVrEqa
najważniejsze
czołówki
promowane
KOMENTARZE
(8)
and
5 lata temu
Nasze kurki są ładne , zgrabne no i smaczne.
tas
5 lata temu
Producent zarobił na dopłatach, handlarz na wysokich marżach (ceny owoców od lat wysokie - niezależnie od urodzaju).
oj
5 lata temu
a nie przypadkiem z najmniejszego uzywania mydla i najwiekszego rozmodlenia do semickich bozkow w calej UE?
bErVrEqb
Adam z Krako...
5 lata temu
widzialem jak na wsi hoduja kury, chodza po oborniku i zzeraja gów ienka i inne zespute brudy, a potem mówia ze ze zdrowego howu, po wybitym jaku widac ze kura zżarł zepsute karme lub odchody, od kilku lat nie kupuje jajek od wiesniaków
parody
5 lata temu
Nigdy nie zrównają bo bezrobocie poszybuje na na ok 40% żony rolników dostaną zasiłki a na to nie ma kasy! Składki zdrowotne rolnicy płacą!!! Dlaczego nie ma podatku dochodowego??? Bo nie ma dochodu i trzeba byłoby chłopom dopłacać! Wiec aby wydrzeć co się da wymyślono coś lepszego, rolnicy muszą płacić podatek od ziemi bez wzgledu czy coś uprawiają czy nie, To tak jakby tobie nieuku kazano płacić rownowartość 3 przecietnych pensji w kraju bez wzgledu na to gdzie pracujesz i czy wogóle pracujesz. Poza tym nie płacisz jednej dziesiątej innych podatków (VAT akcyza...) z tego co płaci przeciętny rolnik, a tym samym nie stwarzasz tylu miejsc pracy.